komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 17 lutego 2018

Aleksego, Zbigniewa

54-letni Niemiec zatrzymany z narkotykami - wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej

środa, 11.10.2017 11:14 , komentarze: 0 , odsłony: 578
kategorie artykułu:

Policjanci z Wrocławia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie blisko 850 porcji amfetaminy. Wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej i wtedy okazało się, że oprócz narkotyków, w samochodzie posiada także kilkanaście różnego rodzaju dokumentów, kart bankomatowych oraz innych przedmiotów niewiadomego pochodzenia. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia. Na bazie materiałów zgromadzonych w tej sprawie przez funkcjonariuszy sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej samochód osobowy, którym poruszał się 54-letni ob. Niemiec.

W wyniku przeprowadzonych czynności mundurowi znaleźli przy kierującym znaczną ilość narkotyków. Sprawdzenia specjalistów potwierdziły, że jest to amfetamina w ilości, z której po podziale można byłoby uzyskać blisko 850 porcji handlowych. Policjanci w samochodzie, którym mężczyzna się poruszał ujawnili także kilkanaście różnego rodzaju dokumentów m.in. dowodów osobistych i rejestracyjnych oraz innych dokumentów ze zdjęciem. Funkcjonariusze zabezpieczyli też piętnaście kart bankomatowych na różne nazwiska, telefony komórkowe, tablet, pieniądze w różnej walucie oraz złoto i srebro.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy m. in. pochodzenie ujawnionych przedmiotów i ich możliwy związek z czynami przestępczymi.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd, który na chwilę obecną zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że w świetle przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności

Źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

czwartek, 15.2.2018 14:39
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ