komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 23 lutego 2018

Romany, Damiana

35. PKO Wrocław Maraton wystartował!

niedziela, 10.9.2017 12:22 , komentarze: 1 , odsłony: 2083
kategorie artykułu:

O godz. 9.00 w trasę ruszyli zawodnicy z prawie 40 różnych krajów świata. PKO Wrocław Maraton to jeden z największych biegów masowych w Polsce. Jego początki sięgają 1983 r., kiedy to nazywał się jeszcze Maraton Ślązan. 35. edycja imprezy wystartowała w niedzielę, 10 września. Start i metę wyznaczono na Stadionie Olimpijskim.

 

Bieg miał jedną pętlę prowadzącą przez najatrakcyjniejsze części miasta. Trasa została tym razem lekko zmodyfikowana. W odróżnieniu od poprzednich lat zawodnicy przebiegli przez most Grunwaldzki oraz most Pokoju, mijając m.in. Muzeum Narodowe, Katedrę św. Jana Chrzciciela oraz Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dla biegacza trasa maratonu jest jedną z najważniejszych rzeczy. Już w poprzednim roku popełniliśmy starania nad modyfikacją trasy, która powinna być ciekawa dla uczestników, ale także przyjazna mieszkańcom. Ciężko jest wyłączyć z ruchu tak ogromną metropolię bez uszczerbku na komforcie wrocławian. Trasa będzie szybka oraz, w miarę możliwości, zacieniona. Ze względu na nasłonecznienie i temperatury panujące we Wrocławiu bieg w naszym mieście należy do bardzo wyczerpujących. Staraliśmy się także zapewnić uczestnikom atrakcje na trasie w postaci ciekawych widokówmówił na konferencji poświęconej 35. PKO Wrocław Maraton dyrektor biegu Wojciech Gęstwa.

Po raz kolejny sponsorem tytularnym biegu jest PKO Bank Polski, który bardzo często towarzyszy największym i najważniejszym imprezom w Polsce.

Nasz Bank od 5 lat realizuje autorski program PKO Bank Polski Biegajmy Razem. Na poważnie i przemyślanie inwestujemy w sport. Ponad 62% Polaków deklaruje, że jest sportowcami, a co trzecia osoba, że uwielbia biegać. W związku z czym, co sobotę aż do 5 listopada na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, organizujemy lekcje biegania. Pomagamy także najbardziej potrzebującym, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w akcjach charytatywnych. Nasza obecność na wrocławskim maratonie jest zatem nieuniknionapowiedziała Dyrektor ds. sprzedaży PKO Banku Polskiego Marzena Graf-Rodak.

Pamiątkowe trofea 35. PKO Wrocław Maratonu będą przedstawiały arenę finiszu biegu, czyli Stadion Olimpijski. Tak, jak w minionych latach, będzie można połączyć je z medalami 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Do tego, wszyscy uczestnicy, którzy kończyli cztery wrocławskie biegi w ciągu dwóch lat, odbiorą pamiątkowy wieszak w kształcie obrysu Wrocławia, umożliwiający ekspozycje wszystkich trofeów, przedstawiających ważne miejsca Stolicy Dolnego Śląska.

Źródło: Wrocław.pl Foto: Mikołaj Czerwiński 

 

Wasze komentarze

Relacja z maratonu https://youtu.be/YYfbwnRsV7k
niedziela, 10.09.2017 19:55 autor: Tomson
dzisiaj, 5 min temu
środa, 21.2.2018 12:00
wtorek, 20.2.2018 12:00
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI