komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 23 lutego 2018

Romany, Damiana

3. Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

wtorek, 12.9.2017 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 311
kategorie artykułu:

10 km z atestem PZLA – to dystans, który pokonają uczestnicy Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Kolejną edycję zaplanowano 30 września. Start i meta mieścić się będą przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym na ul. Borowskiej 213. Bieg będzie wspierał zbiórkę pieniędzy na operację wszczepienia implantu dla 14-letniej Darii.

- Do udziału w zawodach zapraszamy całe rodziny, poza konkurencjami dla dorosłych biegaczy przewidzieliśmy także biegi dla dzieci na trzech dystansach: 400, 800 i 1200 metrówwyjaśnia główny organizator dr hab. Tomasz Zatoński.

Cały dochód z BUMKids przeznaczony zostanie dla Darii. Dziewczynka uczy się w gimnazjum w Oławie, ale jej życie bardzo się różni od życia rówieśników. Wymaga opieki wielu specjalistów: endokrynologa, okulisty, nefrologa, ortopedy, kardiologa i laryngologa. Tym, co najbardziej przeszkadza Darii, jest poważny niedosłuch. Wykryto go podczas przesiewowych badań słuchu przeprowadzanych u każdego noworodka. By jej pomóc, wystarczy jeden zabieg wszczepienia implantu, ale niestety procedura nie jest refundowana. Potrzebujemy 30 tysięcy złotych. Poza przekazanymi  opłatami startowymi najmłodszych uczestników, organizatorzy prowadzą też zbiórkę i planują licytacje, z których dochód przeznaczony będzie dla Darii.

- Bieg Uniwersytetu Medycznego to, poza kategoriami open, także rywalizacja pracowników szpitali, lekarzy, fizjoterapeutów czy wrocławskich uczelni.  Mamy nadzieję, że także w tym roku będziemy mieli w gronie startujących reprezentację rektorów, nasz - prof. Marek Ziętek – od samego początku startuje z numerem 1opowiada dr Tomasz Zatoński. – W minionym roku mieliśmy okazję zmierzyć czasy rektorom Akademii Wychowania Fizycznego, Papieskiego Wydziału Teologicznego czy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Liczymy, że w tym roku grono jeszcze się powiększy – dodaje.  

- Środowisko akademickie biega chętnie – mamy nadzieję, że studenci, doktoranci i pracownicy wrocławskich uczelni tłumnie świętować będą z nami początek nowego roku akademickiego na sportowozachęca dyrektor Biegu Uniwersytetu Medycznego. 

 Źródło: Informacja prasowa 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 2 min temu
środa, 21.2.2018 12:00
wtorek, 20.2.2018 12:00
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ