komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Anastazego, Wincentego

20 cudzoziemców w 7-osobowym busie

piątek, 12.1.2018 10:00 , komentarze: 1 , odsłony: 626
kategorie artykułu:

Ta podróż mogła skończyć się tragicznie. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zatrzymali busa, którym – zamiast siedmiu – jechało 20 osób. Kierowca stracił już prawo jazdy.

Wczoraj w nocy funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach pełniący służbę w rejonie miejscowości Olszyna na drodze krajowej nr 18, zatrzymali do kontroli jadący z Mołdawii do Niemiec, bus marki Mercedes. Jakież było zdziwienie funkcjonariuszy, kiedy po otwarciu drzwi okazało się, że w 7-osobowym busie podróżuje 20 obywateli Mołdawii. Część pasażerów odbywała wielogodzinną podróż w przestrzeni bagażowej na kole zapasowym lub torbach. W wyniku kontroli legalności pobytu funkcjonariusze SG stwierdzili, że cudzoziemcy legalnie przebywają na terytorium naszego kraju.

Kierowca 26-letni obywatel Mołdawii za przewożenie osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł. Wezwany na miejsce patrol Policji zatrzymał kierowcy prawo jazdy. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z PP Trzebiel. 

/Straż Graniczna

 

Wasze komentarze

sobota, 20.1.2018 20:38
czwartek, 18.1.2018 19:44
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ