komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

Wrocławski Rower Miejski zakończył sezon

czwartek, 30.11.2017 08:20 , komentarze: 0 , odsłony: 424
kategorie artykułu:

Dobiegł końca siódmy już sezon Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Rowery można było wypożyczać do czwartku, teraz trafią do magazynu, gdzie przejdą gruntowny przegląd.  Wrocławski Rower Miejski powróci na wiosnę.

 - Wrocław to miasto, w którym rowery miejskie wykorzystywane są najintensywniej. Każdy z nich ma za sobą w tym sezonie średnio ponad 1256 wypożyczeń. Po takim wysiłku każdemu należy się odpoczynek, nawet rowerom. Zostaną one poddane gruntownemu przeglądowi, wymienimy zużyte i uszkodzone podzespoły. To takie rowerowe spa – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Wrocławskiego Roweru Miejskiego.

W tym roku mieszkańcy Wrocławia i turyści wypożyczyli rowery ponad 954 tysiące razy. To drugi najlepszy wynik w historii. W systemie zarejestrowało się niemal 25 tysięcy nowych użytkowników. Ich łączna liczba przekroczyła 160 tysięcy. Oznacza to, że w systemie zarejestrowany jest niemal co czwarty mieszkaniec Wrocławia. To drugi najlepszy wynik w Polsce po warszawskim Veturilo!

Najwięcej wypożyczamy w czerwcu

W tym roku rowery najchętniej były wypożyczane w czerwcu. Przez 30 dni dokonano wtedy 158 958 wypożyczeń. Wrocławski Rower Miejski był więc wypożyczany średnio co 16 sekund! Przez cały sezon najchętniej wypożyczanym rowerem był rower o numerze 57365. Skorzystano z niego aż 1920 razy! Oznacza to, że był wypożyczany średnio 7 razy każdego dnia tego sezonu. Średni czas jednego wypożyczenia Wrocławskiego Roweru Miejskiego to w tym roku 16 minut i 12 sekund.

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń Wrocławskiego Roweru Miejskiego:

  1. Rondo Reagana
  2. Wita Stwosza - Szewska
  3. Rynek
  4. Sky Tower
  5. Świdnicka - Chrobry

Najpopularniejsze trasy:

  1. Politechnika Wrocławska - Gmach Główny do Teki
  2. Teki do Politechnika Wrocławska - Gmach Główny
  3. Kredka i Ołówek do Rondo Reagana
  4. Rondo Reagana do Kredka i Ołówek
  5. Nowowiejska - Wyszyńskiego do Rondo Reagana

 - Sześć lat temu Wrocław był pionierem we wdrażaniu w Polsce roweru publicznego. Dziś jest liderem jeżeli chodzi o prorowerowe rozwiązania. Wystarczy spojrzeć na liczby. Dziś we Wrocławiu jest ponad 1000 kilometrów tras przyjaznych rowerzystom, takich jak ulice z uspokojonym ruchem, ścieżki rowerowe, pasy dla rowerów, trasy zielone. To rowerowa rewolucja, która dokonuje się na naszych oczach. Cieszymy się, że możemy być jej częścią – mówi Tomasz Wojtkiewicz.

Pierwszy rower miejski we Wrocławiu

Wrocław jest pierwszym w Polsce miastem, które wdrożyło system roweru publicznego. Dziś z rowerów Nextbike mogą korzystać mieszkańcy 26 polskich miast, m.in. Legnicy, Opola, Kalisza, Łodzi, Warszawy czy Katowic.

Dziś Wrocławski Rower Miejski to 760 rowerów i 76 samoobsługowych stacji wypożyczeń, w tym 4 stacje sponsorskie – Aleja Bielany, Arkady, Promenady Business Park i Sky Tower. Już teraz wiemy, że na wiosnę w mieście powstanie 5 nowych stacji wypożyczeń sponsorowanych przez PKN Orlen. Wrocław jest jednym z sześciu miast wybranych przez Koncern, w których zainwestuje on w rozwój systemów rowerów publicznych.

Rozbudowa systemu

 - Od roku 2019 planujemy mocną rozbudowę systemu wypożyczalni rowerów. Chcemy, aby dostępne dla mieszkańców było około 2000 rowerów. Właśnie rozpoczynają się prace nad tym projektem i jednym z elementów przygotowań będą konsultacje społeczne – mówi Daniel Chojnacki, wrocławski oficer rowerowy.  

/Wrocław.pl

 

Wasze komentarze

niedziela, 18.2.2018 12:15
piątek, 9.2.2018 14:37
piątek, 9.2.2018 09:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI