komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

[WIDEO] Wrocław: Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków

sobota, 25.11.2017 17:34 , komentarze: 0 , odsłony: 2064
kategorie artykułu:

Nową i największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków Lego można oglądać od 17 listopada. Wystawa czynna będzie do 28 stycznia 2018 r. Na 1700 m2 zarówno dzieci, jak i dorosłych czekają niezwykłe atrakcje i doznania.

Prezydencki Boeing 747

Wśród wyjątkowych budowli znajdzie się między innymi największy na świecie samolot wykonany z miliona klocków Lego. Będzie to model Boeinga 747 – samolotu specjalnie przygotowanego do międzynarodowych podróży prezydenta USA, jest wykonany w skali 1:7, ma prawie 11 metrów długości, jego skrzydła mają niemal  10 metrów rozpiętości i blisko 3 metry wysokości. Zwiedzający będą mogli zajrzeć do środka samolotu i podejrzeć zbudowane z klocków sceny historyczne z udziałem najważniejszych osób w Stanach Zjednoczonych.

Robert Lewandowski i Rafał Sonik

Postać została wykonana z 70 tysięcy klocków w skali 1:1. Kunszt budowniczych docenił sam piłkarz publikując na swoim oficjalnym profilu na Facebooku zdjęcie swojej podobizny z klocków oraz podpisując dla nas pamiątkową koszulkę, wyeksponowaną w gablocie.

Następna postać ze świata sportu to Rafał Sonik, którego postać będzie eksponowana wraz z jego quad'em.

Najbardziej utytułowany polski rajdowiec, czterokrotny zwycięzca klasyfikacji Pucharu Świata, który jako jedyny Polak indywidualnie wygrał rajd Dakar, społecznik i przedsiębiorca - Rafał Sonik. Postać wybitnego sportowca i jego quad wykonano w skali 1:1 z 250.000 klocków Lego.

Budowle pochłonęły 3 miesiące pracy 15 osób - konstruktorów i budowniczych.

Human Body - nietypowa lekcja biologii

Fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponaty wykonane z klocków Lego. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowanie podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny.

FUN PARK

Oprócz budowli do podziwiania, organizator przygotował również Strefę Zabawy klockami czyli FUN PARK. Największa w Polsce Wystawy Budowli z Klocków Lego daje nie tylko dzieciom, ale i dorosłym możliwość niezwykłej zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni Fun Parkuznajduje się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. We Wrocławiu będzie można „rysować” i „pisać” klockami, a stworzone przez dzieci samochody z klocków będą zjeżdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach. Ponadto wytrzymałość budowli można sprawdzić na platformie wibracyjnej Super Shaker.

Źródło: Wrocław.go foto/wideo: Mikołaj Czerwiński 

 

Wasze komentarze

niedziela, 18.2.2018 12:15
piątek, 9.2.2018 14:37
piątek, 9.2.2018 09:00
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ