komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

[WIDEO] Nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu już otwarty

poniedziałek, 6.11.2017 21:25 , komentarze: 2 , odsłony: 6222
kategorie artykułu:

Dokładnie o północy z 6 na 7 listopada nowy dworzec we Wrocławiu zacznie funkcjonować. Dziś o godzinie 17:00 miało miejsce oficjalne otwarcie, w którym uczestniczył sam minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Nowy dworzec znajduje się w niedawno otwartej galerii Wroclavia przy ulicy Suchej, a dokładniej w jej podziemiach. Posiada 11 stanowisk autobusowych, kasy biletowe, schody ruchome, windy, a także poczekalnię i schowek bagażowy. 

Dworzec ma zapewnić obsługę około 5,4 mln pasażerów rocznie, którzy odjadą z Wrocławia do około pięciuset miast świata. 

Oficjalne otwarcie dworca

Na oficjalnym otwarciu zjawiło się wiele osobistości z branży transportu i nie tylko. Jedną z nich był minister minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, który wygłosił mowę oraz wręczył odznaczenia ludziom zasłużonym dla transportu w naszym kraju. 

Kolejną znaczącą postacią był abp Marian Gołębiewsk, który poświęcił nowy obiekt i podobnie jak wojewoda Paweł Hreniak, pomógł w przecięciu otwierającej wstęgi. 

- Jestem przekonany, że nowoczesny dworzec autobusowy, który oddajemy do użytku, będzie przykładem inwestycji infrastrukturalnej, która zapewnia pasażerom komfort podróżowania na miarę XXI wieku. Wrocławski dworzec może być inspiracją dla aglomeracji w całej Polsce, jak rozwiązywać problemy komunikacyjne dużych miast - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Na terenie Wrocławia mają funkcjonować dwa pozostałe dworce

Niestety kursy wykonywane przez małych przewoźników nadal będą wykonywane z dworca mieszczącego się na ulicy Dawida, zaś przejazdy ukraińskich kierowców autobusów, tak samo jak pracownicze będą wykonywane z dotychczasowego dworca.  

Autor: Mikołaj Czerwiński  

 

Wasze komentarze

W tym samym miejscu gdzie był stary dworzec autobusowy, przy...
niedziela, 12.11.2017 19:43 autor: Eliza
To jak trafić na ten Dworzec PKS -u, może podali...
poniedziałek, 06.11.2017 22:23 autor: Ania
wczoraj, 14 godz temu
czwartek, 15.2.2018 12:00
środa, 14.2.2018 12:42
wtorek, 13.2.2018 16:22
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki