komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 24 lutego 2018

Macieja, Bogusza

[WIDEO] Blisko 44 miliony na budowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej

środa, 9.8.2017 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 2129
kategorie artykułu:

22 gminy i 7 spółek wodociągowych z Dolnego Śląska otrzyma unijną dotację na budowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. 8 sierpnia marszałek Cezary Przybylski wraz z wicemarszałek Ewą Mańkowską wręczyli promesy beneficjentom konkursu. Łączna kwota, która została przekazana to prawie 44 mln złotych.

O tym, że projekt cieszył się dużym zainteresowaniem świadczy to, że wnioski o dofinansowanie złożyła aż 93 podmioty na łączną kwotę 127 mln złotych.Ostatecznie dotacje na blisko 44 mln przyznano 22 dolnośląskim gminom i 7 spółkom wodociągowym. 

- Największe szanse na dofinansowanie miały inwestycje w miejscowościach i najmniejszym stopniu skanalizowania oraz projekty poprawiające stan środowiska na terenach objętych szczególną ochroną- tłumaczy marszałek Cezary Przybylski 

W ramach dotacji powstanie 307 przydomowych oczyszczalni ścieków oraz zostanie wybudowanych prawie 48 km sieci wodociągowej i blisko 65 km sieci kanalizacyjnej.

- Dzięki inwestycji znacznie poprawi się standard życia mieszkańców. Poprawi się jakość wody do spożycia warunki sanitarne, a zanieczyszczenia odprowadzone do środowiska będą znacznie mniejsze. Zostaną usunięte również uciążliwe zapachy, które dziś powstają przy odprowadzaniu ścieków czy szamb - mówi wicemarszałek Ewa Mańkowska.

W latach 2007 - 2013 zrealizowano 255 projektów związanych z gospodarką wodno-ściekową. Ich łączna wartość to blisko 588 mln złotych, z czego ponad 290 mln to dofinansowania unijne. Projekty były realizowane na terenie całego województwa, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów wiejskich.

Foto/Wideo: Mikołaj Czerwiński 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.2.2018 10:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele