komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 23 lutego 2018

Romany, Damiana

[FOTO, WIDEO] Minister Mariusz Błaszczak podziękował strażakom za akcję w Świebodzicach

sobota, 13.5.2017 17:41 , komentarze: 0 , odsłony: 1181
kategorie artykułu:

W sobotę, 13 maja minister MSWiA, Mariusz Błaszczak wziął udział w dolnośląskich obchodach Dnia Strażaka. Podczas uroczystości odznaczono także strażaków PSP i OSP za akcję ratunkową w Świebodzicach z 8 kwietnia. Wręczono także awanse na wyższe stopnie.

- Wybraliśmy Wrocław jako ważne miejsce naszych obchodów ze względu na akcję w Świebodzicach. Sytuacja ta pokazała ofiarność,dyspozycyjność oraz profesjonalizm polskich strażaków. Wyróżnienie zostali ci, którzy z największym poświęceniem nieśli wtedy pomoc potrzebującym. Otrzymali oni awanse, i nagrody. Uważamy, że jest to niezwykle ważne żeby w ten sposób docenić i zauważać tych, którzy z narażeniem własnego życia i zdrowia chronią nas - mówił szef MSWiA, Mariusz Błaszczak

Za swoje zasługi doceniona została ponad setka strażaków. 

Przypomnijmy: w katastrofie budowlanej z 8 kwietnia śmierć poniosło 6 osób, w tym dwoje dzieci. Dzięki ogromnej pracy strażaków i ich zaangażowaniu udało uratować się kolejnych poszkodowanych. 

***

W Państwowej Straży Pożarnej pełni służbę 29 851 strażaków.

W 2016 roku jednostki PSP interweniowały łącznie 446 760 razy. Gasiły 126 204 pożary i uczestniczyły w 288 390 interwencjach związanych z miejscowymi zagrożeniami takimi jak wypadki drogowe, wichury, opady deszczu, itp. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.2.2018 10:00
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ