komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 20 lutego 2018

Leona, Ludomira

Zadymienie w domu w Przyłęku - kobieta trafiła do szpitala

wtorek, 17.10.2017 15:10 , komentarze: 0 , odsłony: 2301
kategorie artykułu:

Zaczął się sezon grzewczy, a wraz z nim największe zagrożenie, czyli pożary i zadymienia oraz podtrucia tlenkiem węgla. Do takiej sytuacji doszło w ubiegłym tygodniu w Przyłęku.

fot. ilustracyjne

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, w Polsce ginie kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji grzewczych.

We wtorek 12 października po godzinie 12.20 w Przyłęku na ul. Fabrycznej w trakcie  rozpalania pieca centralnego ogrzewania doszło do cofnięcia się dymu do wnętrza domu, doszło do dużego zadymienia w budynku. 

-  Z uwagi na wysokie stężenie tlenku węgla wewnątrz obiektu przebywająca w nim lokatorka została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala celem przeprowadzenia specjalistycznych badań. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca CO, wykonaniu pomiarów za pomocą miernika wielogazowego, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz przewietrzeniu obiektu - informuje  mł. asp. Mirosław Gomółka z ząbkowickiej PSP. 

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 8 godz temu
poniedziałek, 19.2.2018 09:08
poniedziałek, 19.2.2018 07:37
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.