komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 23 lutego 2018

Romany, Damiana

Ząbkowiccy strażacy z sukcesami na zawodach FCC

poniedziałek, 28.8.2017 12:34 , komentarze: 0 , odsłony: 2251
kategorie artykułu:

W dniu 20 sierpnia 2017 roku w Raciborzu odbyły się kończące sezon zawody  FCC  Poland gdzie  sumowane były punkty z zawodów w Opolu, Wrocławiu, Wadowic, Torunia, Szczecina, Gorzowa i Raciborza.

Najlepszymi zawodnikami w kategorii open sezonu FCC 2017 okazali się miejsce 1- Góralczyk Daniel KM PSP Bielsko Biała, miejsce 2- Grzelak Tomasz KM PSP Warszawa, miejsce 3 -Bereza Rafał KM PSP Chełm.


Na zawody do Raciborza zjechała czołówka zawodników z Polski jak i zagranicy, oczywiście nie zabrakło teamu FCC ząbkowickiej PSP. W zmaganiach udział wzięło ponad 100 zawodników. Zawody prowadzone były w kategorii ogólnopolskiej open +20,+30 i +40 lat, oraz tandemy open i konkurencje sztafet.  

W Firefighter Combat Challenge” Racibórz komendę straży reprezentowali: Golis Dariusz (kierownik drużyny), Sopuch Jan,  Duży Marcin,  Stecyk Andrzej.

Rywalizacja była zacięta i tak w kat. +20  Duży Marcin miejsce - 14, Stecyk Andrzej miejsce - 26, w kategorii +40 na trzecim miejscu podium  stanął Golis Dariusz, a Jan  Sopuch miejsce 6.  

Podsumowując cały sezon stwierdzić należy że był on bardzo owocny a zarazem długi i ciężki. Rozpoczęliśmy zawodami  początkiem maja w Opolu gdzie na podium stanęli w kategorii +40  Golis Dariusz -miejsce 2, i w kat +45 Sopuch Jan - miejsce 3, następnie tydzień później zmagania we Wrocławiu   gdzie reprezentacja z Ząbkowic Śl .była bezkonkurencyjna na Dolnym Śląsku  i we wszystkich konkurencjach mistrzostw Dolnego Śląska  stanęła na podium w kat.+20 miejsce 1- Palimąka Dawid,  miejsce 2 przypadło Dużemu Marcinowi,  w kat +40 Miejsce 1-  Sopuch Jan, miejsce 2 - Golis Dariusz, tandemy miejsce 1- Dawid Palimąka i Marcin Duży, miejsce 2-  Sopuch Jan i Golis Dariusz, miejsce 3- Obrał Tomasz i Stecyk Andrzej,

Następne zawody odbyły się na Wadowickim rynku początkiem czerwca gdzie ząbkowicki team otarł się o podium zajmując w kat. +40  5 i 6 miejsce, dalej pod koniec czerwca udaliśmy się w okrojonym składzie (trzech zawodników) do Torunia gdzie zjechało  ponad 350 zawodników z całej Europy, choć w okrojonym składzie walczyliśmy zaciekle zmagając się z wysoką temperaturą o punkty dla drużyny w formule FCC I TFA, początkiem sierpnia przywitała nas nadmorska bryza i zawody organizowane przy Wałach Chrobrego w Szczecinie, tam też mimo niesprzyjającej pogody i braku kontuzjowanego ,,Czarnego Konia„ Palimąki Dawida daliśmy z siebie 100 procent choć miejsca  tuż poza podium. I tak dotarliśmy do zakończenia sezonu w Raciborzu i tutaj miły akcent  podium dla Golisa Dariusza w kategorii +40 - 3 miejsce.  Także wielkie podziękowanie  dla całej drużyny gratulacje dla wszystkich, sezon dobiega końca mam świadomość tego ile każdy z nas zniósł wyrzeczeń i potu przelał na treningach by dotrwać do końca sezonu, jest to dyscyplina do której z marszu niestety się nie podejdzie, dlatego trenować musimy cały rok, co również przekłada się na naszą wysoką sprawność psychofizyczną podczas wykonywania obowiązków zawodowych i niesieniu pomocy mieszkańcom powiatu ząbkowickiego. Ja startuję w tych zawodach od 2011 roku praktycznie od początku kiedy ta formuła zawitała po raz pierwszy w Polsce, stało się to moim sposobem na życie i udało mi się zaszczepić to wśród moich kolegów z komendy, choć łatwym nie jest poddawać organizm ekstremalnym obciążeniom na treningach i zawodach, dlatego jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich zawodników z naszego teamu, tj. Palimąka Dawid, Golis Dariusz, Sopuch Jan, Duży Marcin, Obrał Tomasz, Stecyk Andrzej).

Jeszcze czekają nas  na dobitkę mistrzostwa Europy na koniec września w Łodzi, ale to już są ostatnie zawody w tym roku i w końcu wymarzony odpoczynek, bo sam po swoim kręgosłupie czuję całosezonowe zmagania. Ostatecznie nasza drużyna zajęła wysokie 5 miejsce na 34 drużyny z całej Polski, choć mam świadomość że powinno być to podium gdyby nie to  że zabrakło wśród nas na ostatnich zawodach w Raciborzu i Szczecinie naszego ,,Czarnego konia „ Palimąki  Dawida, który nabawił się kontuzji.  Dawid już dochodzi do siebie i na pewno wystąpi pod koniec września w Łodzi czego sobie i jemu szczerze życzę. Serdeczne podziękowania dla Starostwa Powiatowego, Pana Dariusza Prochery i Gminy Ząbkowice Śl. za sprzętowe wsparcie naszej drużyny.

Kierownik drużyny FCC
asp. Golis Dariusz

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 12.2.2018 10:00
9
sobota, 10.2.2018 15:40
22
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.