komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 19 lutego 2018

Arnolda, Konrada

Ząbkowiccy strażacy na podium Firefighter Combat Challenge!

wtorek, 9.5.2017 11:37 , komentarze: 7 , odsłony: 3609
kategorie artykułu:

W ubiegły weekend na rynku w Opolu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Strażaków w formule Firefighter Combat Challenge.  W dwudniowych zmaganiach wzięło udział ponad 200 zawodników z Polski i Europy. Strażacy z ząbkowickiej komendy zajęli czołowe miejsca! 

Komendę Powiatową PSP w Ząbkowicach  Śląskich reprezentowali: sekc. Dawid Palimąka,  st. ogn. Jan Sopuch, sekc. Tomasz Obrał, str. Andrzej Stecyk, str. Marcin Duży oraz  mł. asp. Dariusz Golis, który jest kierownikiem drużyny FCC Team Ząbkowice Śl. 

Zawody Firefighter Combat Challenge dotarły do Polski z USA, gdzie rozgrywane są od lat 90., kiedy to test sprawności fizycznej strażaków przerodził się w sportową rywalizację, znaną jako Firefighter Combat Challenge. W 1998 r. odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata. W Polsce zawody Firefighter Combat Challenge organizowane są od 2011, a polscy strażacy są w światowej czołówce. 

Na pierwszy dzień zawodów składały się konkurencje indywidualne - każdy zawodnik w pełnym oprzyrządowaniu bojowym i zabezpieczeniu w OUO musiał pokonać morderczy tor przeszkód, który jest odzwierciedleniem codziennej  pracy strażaka podczas  działań ratowniczo –gaśniczych. Drugi dzień to konkurencje w tandemach oraz sztafety drużynowe.

Rywalizacja w Zawodach  odbywa się z podziałem na kategorie wiekowe

+20 udział wzięli; sekc. Dawid Palimąka miejsce 13, str. Marcin Duży miejsce 39, sekc. Tomasz Obrał miejsce 56, str. Andrzej Stecyk miejsce 87

+40, mł asp. Dariusz Golis miejsce 2

+45, st. ogn. Jan Sopuch miejsce 3

 

- Podkreślić należy, że opolski tor okazał się bardzo ciężki i wymagający, ale godziny spędzone na treningach nie poszły na marne, daliśmy radę, czego dowodem są wysokie miejsca zajęte przez zawodników z drużyny. Na uwagę zasługuję fakt,  że najlepszy zawodnik z Teamu FCC Ząbkowice Śl. sekc. Dawid Palimąka (Open 14)  wziął udział w specjalnych zmaganiach indywidualnych relacjonowanych na żywo w TVP. Po  raz pierwszy w zawodach udział wziął str. Andrzej Stecyk, który wytrwale trenował i jak na pierwszy raz wykazał się dużą determinacją i poświęceniem kończąc przebieg na 87 pozycji. Dodać należy, że wielu zawodników nie kończy konkurencji, ponieważ warunki psychofizyczne im na to nie pozwalają, także brawo Andrzej, trzymaj tak dalej. Oczywiście pozdrowienia dla całego teamu, wiem że daliście z siebie 100 procent . Ale nie ma co siadać na laurach, to dopiero początek sezonu, następne zawody już w najbliższy weekend we Wrocławiu – mówi mł. asp. Dariusz Golis, kierownik drużyny FCC Team Ząbkowice Śl.

 

 foto: Ochotnicza Straż Pożarna - OSP.pl oraz FCC Team Ząbkowice Śl.

 

Wasze komentarze

Gratulacje dla Janka I Darka . Niech moc będzie z...
środa, 10.05.2017 13:12 autor: Idol
Super panie Janku i koledzy!
wtorek, 09.05.2017 19:47 autor:
Gratulacje Darko i ekipa
wtorek, 09.05.2017 18:52 autor: remi
Gratulacje i szacunek z OSP Złoty Stok :-)
wtorek, 09.05.2017 15:48 autor: DK
gratulacje ze Świdnicy :-)
wtorek, 09.05.2017 12:12 autor:
środa, 14.2.2018 09:46
2
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele