komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 18 lutego 2018

Szymona, Konstancji

Warsztaty z używania gaśnic w Grodziszczu

czwartek, 18.1.2018 10:52 , komentarze: 0 , odsłony: 671
kategorie artykułu:

W sobotę 13 stycznia w remizie OSP Grodziszcze odbyło się szkolenie z zasad poprawnego używania gaśnic.Inicjatorami warsztatów były OSP Grodziszcze i OSP Ostroszowice. Całość przedsięwzięcia możliwa była dzięki firmie LUKSPOL z Bielawy, która dostarczyła ponad 40 gaśnic różnego rodzaju i wielkości!

Warsztaty rozpoczęły się od powitania uczestników, których liczba przekroczyła 50 osób (MDP Ostroszowice, mieszkańcy Grodziszcza, Budzowa i innych okolicznych miejscowości). Na początku uwagę słuchaczy przyciągnął film instruktażowy, prezentujący jak powstaje ogień, czym go gasić i jak postępować w przypadku powstania pożaru. Kolejnym krokiem instruktora z firmy LUKSPOL było omówienie wszystkich rodzajów gaśnic, do jakich pożarów używamy odpowiednich gaśnic, a także jak poprawnie użyć gaśnicy. Po takiej demonstracji uczestnicy podzieleni na grupy mogli praktycznie użyć gaśnicy, gasząc wcześniej przygotowany przez druhów z Grodziszcza "pożar ". Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwali strażacy z OSP Grodziszcze i OSP Ostroszowice. Teren ćwiczeń oświetlał wóz bojowy z Ostroszowic "Wacek". Emocji i wrażeń było pod dostatkiem. Każdy z uczestników świetnie sobie poradził z obsługą gaśnicy i samodzielnie ugasił źródło ognia. Wszystkim uczestnikom na zakończenie pokazów na zewnątrz zaprezentowano jeszcze metodę gaszenia płonącego oleju w kuchni przy pomocy koca gaśniczego i zaprezentowano czego nie należy czynić w przypadku pożaru rozgrzanego oleju. Instruktor warsztatów przygotował dla młodszej części uczestników film animowany o tematyce pożarniczej, a dla druhów z OSP Grodziszcze prezent- niespodziankę.

Warsztaty były bardzo udane, podobały się uczestnikom i co najważniejsze pozwoliły oswoić wiedzę o poprawnym użyciu gaśnic.Podziękowania dla Wszystkich zaangażowanych osób  z firmy LUKSPOL z Bielawy, OSP GRODZISZCZE z dh Dawidem Kostanem na czele, OSP OSTROSZOWICE z dh Pawłem Guczwińskim na czele i wszystkim pozostałym oraz anonimowym pomocnikom bez, których nie udałoby się zorganizować ćwiczeń.

 

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 12.2.2018 10:00
9
sobota, 10.2.2018 15:40
21
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa