komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 21 marca 2018

Lubomira, Benedykta

W Ciepłowodach promujemy rodzinne czytanie!

wtorek, 16.5.2017 10:39 , komentarze: 0 , odsłony: 383
kategorie artykułu:

W Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół Samorządowych i Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciepłowodach od połowy listopada realizowany był projekt czytelniczy dla uczniów szkół podstawowych oraz ich rodzin pt. „Wielka liga czytelników” pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Głównym celem projektu było tworzenie mody na czytanie, kształtowanie nawyku czytania i zdobywania wiedzy, promowanie wartości rodzinnych, w tym wspólnego spędzania wolnego czasu dzieci i rodziców. W ramach zadań projektowych został zorganizowany konkurs czytelniczy w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I - III oraz IV - VI. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać 10 wybranych książek i rozwiązać do każdej z nich test. Za  poprawnie rozwiązany test otrzymywali odznakę superczytelnika.

Koordynatorkami  projektu były Marzena Pakuła z Biblioteki Szkolnej i Iwona Małozięć z Gminnej Biblioteki Publicznej. W konkursie wzięło udział 47 osób.

Nagrody otrzymali: za III m. Dominika Krupa,  Zosia Tatarek,  Aleksandra Suchańska, Aleksandra Rydz, Florentyna Jurczak, za II m. Maja Michna i Paulina Bielecka, za I m. Michał Opyc, Emilia Tomasiak, Julia Piątek, Dagmara Tapka, Małgorata Pietrykiewicz, Maciej Bochenek, Dorota Bochenek.

Osoby te przeczytały, rozwiązały poprawnie testy i zdobyły po 10 odznak superczytelnika. Spośród finalistów wyłoniono Małgorzatę Pietrykiewicz, Julię Piątek, Dagmarę Tapkę z kl. I-III oraz Dorotkę Bochenek z kl. IV-VI. Dziewczynki wzięły udział w dogrywce i uzyskały największą ilość punktów. 21 kwietnia reprezentowały Biblioteki w ogólnopolskim półfinale w Świdnicy.

 

Marzena Pakuła – Biblioteka Szkolna

Iwona Małozięć – Gminna Biblioteka Publiczna

 

Wasze komentarze

wtorek, 20.3.2018 12:00
5
poniedziałek, 19.3.2018 12:47
1
poniedziałek, 19.3.2018 12:34
7
poniedziałek, 19.3.2018 09:05
poniedziałek, 19.3.2018 09:01
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele