VIII Turniej Streetballa w Ziębicach

piątek, 18.8.2023 14:34 763 0

12 sierpnia w sobotę po raz ósmy na boisku Orlik w Ziębicach odbył się turniej streetbaala zorganizowany przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach we współpracy z Ziębicko – Ząbkowickim Klubem Koszykówki „Orzeł". W turnieju udział wzięło 9 drużyn, z takich miast jak Wrocław, Opole, Otmuchów, Kłodzko, Kamieniec Ząbkowicki, Ziębice, Turawa. Warto również nadmienić, że zespół „Nie rozumiem" w całości reprezentowali zawodnicy pochodzenia ukraińskiego.

Zawody rozegrane zostały w  2 etapach. W pierwszej części rozgrywek drużyny podzielone zostały na 2 grupy, w których rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym".

4. Kamieniec Ząbkowicki – 0  zwycięstw

W drugim etapie rozgrywek zwycięstwa grupy I zagrał w półfinale z drugim zespołem grupy II, a zwycięzca grupy II spotkał się z drugą drużyną  z grupy I. Drużyny, które zajęły 3 miejsce w  swojej grupie grały między sobą mecz o 5 miejsce, a czwarte miejsca w grupie stoczyły ze sobą walkę o miejsce 7.

8. WB Basket

W przerwie turnieju odbył się konkurs rzutów za 3 pkt , w którym każdy z uczestników oddał 10 rzutów z preferowanych przez siebie pozycji. W konkursie zwyciężył Ziębiczanin Wojciech Siołek reprezentujący drużynę Targayballa, który trafił do kosza sześciokrotnie.

Sędzią głównym turnieju był Pan Marek Matkowski.

Od strony organizacyjnej nad przeprowadzeniem zawodów czuwał pracownik GCEiS w Ziębicach Pan Przemysław Palmowski.  Słowa podziękowania kierujemy także w stronę Pana  Krzysztofa Grudnia (gospodarza obiektu) oraz Pani Marceli Grudzień, którzy zapewnili uczestnikom ciepły posiłek prosto z grilla.

Nagrody dla zwycięzców (puchary, medale, dyplomy i pamiątkowe gadżety) wręczył Dyrektor GCEiS w Ziębicach Pan Andrzej Regner, wraz z przedstawicielem drużyny Targayballa Panem Janem Bednarczykiem. Ponadto 3 pierwsze zespoły otrzymały nagrody pieniężne zgodnie z Regulaminem Turnieju.