komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 19 kwietnia 2018

Adolfa, Tymona

Trwa remont ul. 3 Maja w Złotym Stoku

piątek, 16.3.2018 08:59 , komentarze: 1 , odsłony: 1189
kategorie artykułu:

Trwa modernizacja nawierzchni ul. 3 Maja w Złotym Stoku w ciągu drogi wojewódzkiej nr 390. Remontowany jest około półkilometrowy odcinek. Występują utrudnienia w ruchu. 

Wykonawcą remontu jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych "DROGMOST" Sp. z o.o. w Kłodzku, a całkowity koszt prac wyniesie ponad 870 000 zł. Inwestorem zadania jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. 

Przebudowywana jest jezdnia oraz chodniki na około półkilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 390, od przepustu pod drogą, czyli pomiędzy posesją 18 a 16a na ul. 3 Maja do skrzyżowania z drogą krajową nr 46 (ul. Kłodzka).

Wśród zaplanowanych prac jest m.in. wycinka drzew z karczowaniem i wywozem, frezowanie warstwy nawierzchni, rozebranie nawierzchni bitumicznej istniejącego chodnika oraz krawężników i obrzeży, wymiana wpustów deszczowych i przykanalików, udrożnienie kanalizacji deszczowej /czyszczenie/ - wymiana odcinka niedrożnej kanalizacji deszczowej z wymianą włazów na studniach na istniejącej kanalizacji, ustawienie krawężników betonowych i obrzeży betonowych, miejscowe wzmocnienie konstrukcji drogi, wykonanie warstwy wiążącej oraz warstwy ścieralnej, wykonanie chodników z betonowej kostki brukowej, a na koniec oznakowanie poziome grubowarstwowe chemoutwardzalna.

 

foto: UM Złoty Stok

 

 

Wasze komentarze

niedziela, 15.4.2018 13:09
5
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele