komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 23 stycznia 2018

Ildefonsa, Rajmunda

Termomodernizacja szkoły i urzędu oraz remonty dróg w Bardzie

wtorek, 19.9.2017 09:19 , komentarze: 2 , odsłony: 1232
kategorie artykułu:

W gminie Bardo trwają prace przy wielu inwestycjach. Do jednych z najważniejszych zadań jakie są obecnie wykonywane należy wymienić termomodernizację budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bardzie, gdzie oprócz ocieplenia budynku szkoły i sali gimnastycznej zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna. Pięknieje również gmach urzędu w Bardzie, gdzie również z dofinansowania z funduszy europejskich termomodernizowany jest obiekt.

Innym ważnym zadaniem jest remont nawierzchni drogi gminnej w górnej części Dębowiny dofinansowany z funduszu dróg transportu rolnego. Po zakończeniu inwestycji ułatwiony będzie dostęp do miejscowości jak i wjazd rolników na grunty rolne.

Z kolei prace związane z wymianą mediów przy ul. Głównej i Grunwaldzkiej są wstępem przed modernizacją tych ulic. Wymieniono sieć gazową, w trakcie jest wymiana przyłączy wodnych. Tauron Dystrybucja SA łączy trzy transformatory, żeby w razie awarii można było zasilić obwód ulicy Polnej z drugiej strony. Rewitalizacja ul. Głównej i Placu Wolności została złożona do dofinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, a sama inwestycja powinna rozpocząć się na wiosnę przyszłego roku.

W budynku socjalnym przy ulicy Krakowskiej 1 trwają prace polegające na dociepleniu stropodachu  i ścian zewnętrznych.

Natomiast przy ul. Lipowej wykonano podbudowę drogi wraz z chodnikiem w celu lepszego dojazdu do mającego powstać Społecznego Centrum Przedsiębiorczości oraz odcinek chodnika łączącego ul. Lipową z Cmentarną, gdzie w ramach zmiany organizacji ruchu powstaną przejście dla pieszych.

 

UMiG Bardo

 

Wasze komentarze

a obok urzędu miasta stoi budynek wyglądający jak ruina ,jak...
wtorek, 19.09.2017 12:35 autor: spostrzegawczy
wczoraj, 20 godz temu
4
czwartek, 18.1.2018 18:44
18
czwartek, 18.1.2018 10:11
środa, 17.1.2018 10:26
7
środa, 17.1.2018 10:14
17
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA