Szachiści walczyli o Puchar Starosty

wtorek, 20.2.2018 10:59 2611 0

Turniej Szachowy o Puchar Starosty Ząbkowickiego to już tradycja. Zresztą XVIII edycja mówi sama za siebie. W sobotę 10 lutego 26 zawodniczek i zawodników z różnych kategorii wiekowych zasiadło przed szachownicami, by walczyć o miejsca na podium i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Rywalizowano na dystansie 7 rund trwających maksymalnie 15 min.

Najliczniej obsadzona kategoria OPEN padła łupem Radosława Szandurskiego, za którym uplasowali się Mariusz Janduła oraz Marian Dulanowski. Wśród kobiet triumfowała Patrycja Fajt, która wyprzedziła Oliwię Wijaszkę i Karolinę Fajt. Kategorię junior młodszy zwyciężyła Antonina Markiewicz, drugie miejsce zajął Tomasz Wijaszka, a trzecie Mikołaj Wronkowski. W ostatnie kategorii junior starszy na pierwszym miejscu uplasował się Karol Strojny, drugie miejsce zajął Damian Podlipniak, a trzecie Piotr Palac.