komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 23 marca 2018

Pelagii, Oktawiana

Strażacy nadal walczą z pożarami sadzy. Pomagają też starszym osobom [BIULETYN STRAŻY]

poniedziałek, 8.1.2018 11:24 , komentarze: 1 , odsłony: 2010
kategorie artykułu:

Strażacy podsumowali swoje działania w ubiegłym tygodniu. Do akcji wyjeżdżali 14 razy, w tym 4 razy do pożarów i 8 do miejscowych zagrożeń.

Jak informuje mł. asp. Mirosław Gomółka, w okresie od 3 do 8 stycznia Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śl. odnotowało 14 zdarzeń w tym:

- 4 pożary

 • 3-01-2018 godz. 00:32 Płonica – pożar suchej trawy na nieużytkach rolnych

 • 4-01-2018 godz. 10:21 Złoty Stok ul. Złota – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku usługowego - restauracji.

 • 7-01-2018 godz. 18:45 Szklary Huta – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku wielorodzinnego.

  -  Nasze działania w obydwu przypadkach polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu paleniska w piecu centralnego ogrzewania oraz przystąpieniu do gaszenia pożaru sadzy za pomocą proszku gaśniczego. Po ugaszeniu pożaru oraz usunięciu zalegającej sadzy przy użyciu szczotki kominiarskiej obiekt został przewietrzony oraz sprawdzony za pomocą sprzętu wykrywczo-pomiarowego. Urządzenia wykluczyły możliwość przedostania się ognia na konstrukcję budynku oraz obecność tlenku węgla - informuje  mł. asp. Mirosław Gomółka.

 • 7-01-2018 godz. 16:04 Ząbkowice Śląskie ul. Marii Skłodowskiej-Curie pożar śmieci w kontenerze.

- 8 miejscowych zagrożeń

 • 3-01-2018 godz. 12:37 Ząbkowice Śl. ul. Armii Krajowej – pomoc policji w otwarciu mieszkania. Służby o zdarzeniu powiadomiła opiekunka starszej osoby, która nie mogła się dostać do mieszkania. Po wyważeniu drzwi w jednym z pomieszczeń ratownicy odnaleźli leżącego starszego mężczyznę, któremu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

 • 3-01-2018 godz. 19:10 Grochowa, zadymienie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. 

  - Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu wnętrza budynku za pomocą urządzeń wykrywczo-pomiarowych które nie wykazały obecności tlenku węgla oraz ukrytych zarzewi ognia. Na miejscu doszło prawdopodobnie do cofnięcia się dymu przez przewód wentylacyjny -  informuje strażak.

 • 5-01-2018 godz. 13:53 Osina Wielka. Dyżurny SK KP PSP odebrał zgłoszenie o gwałtownym pogorszeniu stanu zdrowia u starszej kobiety. Do zdarzenia zadysponowano zastępy straży pożarnej oraz niezwłocznie powiadomiono Pogotowie Ratunkowe. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy zastali starszą kobietę, u której doszło do zatrzymania funkcji życiowych. Niezwłocznie podjęto czynności resuscytacyjne, które przejęli przybyli ratownicy medyczni. Pomimo podjętych działań przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon.

 • 5-01-2018 godz. 22:28 Chwalisław wypadek samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy leżący na dachu, blokując ruch na drodze w obu kierunkach. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która opuściła go samodzielnie przed przybyciem służb ratunkowych. W wyniku zdarzenia uszkodzony został słup oraz linia telekomunikacyjna.

  - Nasze działania polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy pojazdu do czasu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego, zabezpieczeniu oraz oświetleniu terenu działań oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w pojeździe.
 • 6-01-2018 godz. 11:14 Ząbkowice Śląskie ul. Stefana Żeromskiego – plama substancji ropopochodnej na jezdni. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przybycia zarządcy drogi.

 • 6-01-2018 godz.19:23 Ziębice ul. Rynek – pomoc policji w otwarciu mieszkania. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w jednym z mieszkań na drugim piętrze znajduje się starsza kobieta, która wzywa pomocy, lecz nie może samodzielnie otworzyć drzwi. Nasze działania polegały na wyważeniu drzwi oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

 • 7-01-2018 godz. 12:19 Braszowice droga krajowa nr 8 – rozlana substancja ropopochodna na jezdni. W wyniku rozpoznania ustalono, że plama ma długość 7 kilometrów, rozpoczyna się od skrzyżowania DK8 z ulicą Bohaterów Getta w Ząbkowicach Śląskich, a kończy za Braszowicami na wysokości kopalni.

  - Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przybycia na miejsce przedstawiciela Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
 • 7-01-2018 godz. 12:35 Ziębice ul. Juliusza Słowackiego – zadymienie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy ustalili, że na klatce schodowej oraz w jednym z mieszkań panuje lekkie zadymienie. Po wykonaniu pomiarów wewnątrz mieszkania wykryto obecność tlenku węgla w związku z czym osoby, które przebywały w zadymionym mieszkaniu, zostały ewakuowane na zewnątrz oraz przekazane pod opiekę personelu Zespołu Ratownictwa Medycznego.

  - Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia wygaszeniu pieców kaflowych znajdujących się w jednym z lokali oraz sprawdzeniu wnętrza obiektu pod kątem pożaru. Z uwagi na brak pożaru sadzy mieszkania zostały przewietrzone oraz ponownie sprawdzone za pomocą sprzętu wykrywczo-pomiarowego, który nie wskazał ponownej obecności tlenku węgla oraz ukrytych zarzewi ognia - tłumaczy mł. asp. Mirosław Gomółka.

- 2 Alarmy Fałszywe

 • 5-01-2018 godz. 18:34 Henryków służba dyżurna odebrała zgłoszenie o występującej plamie oleju na jezdni drogi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania strażacy nie stwierdzili zagrożenia.

 • 6-01-2018 godz. 00:24 Kamieniec Ząbkowicki ul. Kolejowa. Do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że na miejscu pracuje już patrol policji, który wyjaśnia całe zajście. Z uzyskanych informacji wynika, że na miejscu nieznany mężczyzna wbiegł na zaparkowany samochód osobowy.

 

 

 

Wasze komentarze

dobrze że się nie zabił. Swoją drogą jak Ci ludzi...
poniedziałek, 08.01.2018 17:03 autor:
środa, 21.3.2018 17:00
4
poniedziałek, 19.3.2018 12:34
7
piątek, 16.3.2018 14:08
15
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele