komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 19 lutego 2018

Arnolda, Konrada

Rayanair o przewozie bagażu podręcznego

piątek, 14.7.2017 10:11 , komentarze: 0 , odsłony: 553
kategorie artykułu:

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce, dziś (11 lipca) w związku z rozpoczęciem największego w historii letniego rozkładu lotów zachęciła klientów do przestrzegania polityki przewozu bagażu podręcznego. Ryanair ma najbardziej liberalne w Europie zasady przewozu bagażu, a pasażerowie mogą bezpłatnie przewieźć duży bagaż podręczny (10 kg) oraz drugi mniejszy. Z uwagi na wysokie obłożenie lotów sięgające do 95% ,Ryanair przypomina podstawowe zasady: 

Bagaż podręczny – maksymalne wymiary: 

  • 1 duży bagaż podręczny (55cm x 40cm x 20cm, maksymalnie 10 kg)
  • 1 mały bagaż podręczny (torebka, laptop, torba z zakupami ze sklepu wolnocłowego, itp.)

Z uwagi na ograniczoną przestrzeń w schowkach nad głowami w kabinie samolotu, Ryanair zabiera na pokład jedynie 90 sztuk dużych bagaży podręcznych (55 x 40 x 20 cm). Pozostałe duże bagaże podręczne zostaną bezpłatnie przewiezione w luku bagażowym. W przypadku przekroczenia wymiarów/wagi dużego bagażu podręcznego, pasażer zobowiązany jest do zapłaty €50.    

Pierwszeństwo wejścia na pokład:

Pasażerowie, którzy wykupili pierwszeństwo wejścia na pokład mają zagwarantowany przewóz bagażu podręcznego w kabinie samolotu, a także wejście na pokład przed pozostałymi pasażerami. Pierwszeństwo wejścia na pokład można wykupić już od €5. 

Bagaż rejestrowany:

Pasażerowie, którzy chcą zabrać ze sobą bagaż większy niż 10 kg mogą wykupić opcję przewozu bagażu w luku. 

Kenny Jacobs z Ryanaira powiedział: 

-Klienci Ryanaira w ramach realizacji programu „Always Getting Better” mogą podróżować z dwoma bagażami podręcznymi, jednym dużym oraz drugim mniejszym. Zauważyliśmy, iż niektórzy pasażerowie nadużywają tej polityki i próbują przewozić bagaże znacznie przewyższające wyznaczone limity, co może skutkować opóźnieniami lotów. Jeśli sytuacja ta się nie zmieni, polityka przewozu bagażu może zostać zrewidowana.

-Wkraczamy w ścisły sezon letni, kiedy obłożenie większości lotów jest pełne, dlatego zachęcamy naszych klientów do przestrzegania polityki przewozu bagażu. Na pokład naszych samolotów zabieramy 90 szt dużych bagaży podręcznych. Pracownicy agentów handlingowych przy gate’ach będą restrykcyjnie sprawdzali rozmiary bagażu w celu uniknięcia opóźnień lotów. Pasażerów, którzy chcą zabraż ze sobą większy bagaż, prosimy o wykupienie przewozu bagażu rejestrowanego.

Źródło: Informacja prasowa

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 12 godz temu
czwartek, 15.2.2018 12:30
czwartek, 15.2.2018 10:00
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA