komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 20 lutego 2018

Leona, Ludomira

Przed świdnickim sądem ruszył proces Kamila M.

wtorek, 28.11.2017 10:04 , odsłony: 8711
kategorie artykułu:

Ta zbrodnia wstrząsnęła nie tylko Ząbkowicami, ale i całym krajem. W styczniu 2017 roku 19-letni Kamil M. brutalnie zamordował swoją koleżankę, zadając jej ponad 100 ciosów nożem. Przed sądem okręgowym w Świdnicy właśnie ruszył proces. Kamilowi M. grozi dożywocie. 

W toku śledztwa ustalono, że oskarżony nie był wcześniej karany, a chwili zdarzania był trzeźwy i nie znajdował się pod działaniem żadnych środków odurzających lub substancji psychotropowych. Z uzyskanej opinii sądowo-psychiatrycznej wynika, że w chwili zdarzenia Kamil M. był poczytalny i zdawał sobie sprawę z tego co robi. Prokurator przyjął, że Kamil M. działał z zamiarem bezpośrednim zabójstwa swojej koleżanki oraz mając na względzie ilość i charakter zadanych pokrzywdzonej obrażeń – ze szczególnym okrucieństwem.

Kamil M. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, wyraził skruchę i złożył wyjaśnienia, w których opisał jego przebieg.

Do zdarzenia doszło 9 stycznia 2017 r. w Ząbkowicach Śląskich w budynku, w którym mieszkała 19-letnia pokrzywdzona wraz ze swoimi rodzicami. Oskarżony w godzinach przedpołudniowych przyszedł do swojej koleżanki, z którą wcześniej stanowili parę. W trakcie rozmowy Kamil M. wziął z kuchni nóż i zaatakował pokrzywdzoną zadając jej ciosy nożem po całym ciele. Pokrzywdzonej udało się wybiec z mieszkania na klatkę schodową, gdzie sprawca ją dogonił, zadał jej kilka uderzeń rękami, po czym ponownie zaczął zadawać ciosy drugim nożem, gdyż w pierwszym doszło do złamania ostrza.

 W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok na ciele 19-letniej ofiary biegły stwierdził co najmniej 118 ran kłutych i ciętych umiejscowionych na całym ciele.

Po zdarzeniu sprawca zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich i opowiedział o tym co zrobił. W międzyczasie zadzwonił do matki i powiedział jej o zabójstwie. 

Kamilowi M.  za zarzucaną zbrodnię grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 
środa, 14.2.2018 09:46
2
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele