komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 23 marca 2018

Pelagii, Oktawiana

Prawie pół miliona na sprzęt dydaktyczny i zajęcia dodatkowe w gminie Ziębice!

wtorek, 21.11.2017 10:55 , komentarze: 8 , odsłony: 2020
kategorie artykułu:

W grudniu tego roku rusza w szkołach gminny Ziębice projekt „Centrum Nauki w Gminie Ziębice”. Prawie pół miliona złotych zostanie przeznaczonych na zajęcia dodatkowe w szkołach oraz pomoce dydaktyczne.

fot. pixabay

 

Po podpisaniu w zeszłym tygodniu przez burmistrza Ziębic Alicję Birę oraz skarbnika umowy z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego można powiedzieć, że ciężka praca wielu osób została doceniona, a projekt stworzony na przełomie 2016 i 2017 roku dzięki zaangażowaniu dyrektorów i nauczycieli szkół z terenu Gminy Ziębice otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 500 000 zł. Koordynatorem działań w fazie tworzenia projektu było Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach. Jednak szczególne słowa uznania należą się dyrektorom szkół, w których realizowany będzie projekt: Magdalenie Pałasz – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach, Dorocie Hirkowskiej – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach, Elżbiecie Płonka-Cichowskiej – dyrektor Szkoły Podstawowej w Henrykowie oraz Mariuszowi Szczepanowskiemu – dyrektorowi Gimnazjum Publicznego w Ziębicach, a także koordynatorom projektu w każdej placówce: Agnieszce Bombie i Magdalenie Masłowskiej-Wójtowicz ze Szkoły Podstawowej w Henrykowie, Ewelinie Zawaryńskiej i Urszuli Trębacz- Chylińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach, Magdalenie Śledź z Gimnazjum Publicznego w Ziębicach oraz Dorocie Mikołajczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach.

- To dzięki ich wielomiesięcznej pracy budżet gminy Ziębice zostanie wzbogacony o prawie pół miliona złotych, a środki z projektu przeznaczone będą na zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży oraz doposażenie szkół w pomoce dydaktyczne w latach 2017-2019 - mówi Andrzej Regner dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach - Pozyskanie tak dużej kwoty to jedna sprawa. Teraz jednak przyszedł czas na równie wymagający, jeśli nie bardziej skomplikowany, dwuletni proces realizacji i wdrażania projektu w placówkach. A po zakończeniu projektu w 2019r. przyjdzie czas na jego rozliczenie. W proces ten włączył się   z pełnym zaangażowaniem Urząd Miejski w Ziębicach, a dokładnie Wydział Funduszy Zewnętrznych, Rozwoju i Promocji, którego naczelnikiem jest  Rafał Śledź. 

Dzięki fachowej pomocy pracowników wydziału  Mateusza Geronia i  Wojciecha Zioły rozpoczęto już we wrześniu pracę nad wdrożeniem projektu w szkołach.

- Dziękując wszystkim wyżej wymienionym osobom jestem przekonany, że całe przedsięwzięcie przyczyni się do wzbogacenia oferty edukacyjnej szkół oraz rozwoju intelektualnego naszych dzieci na miarę ich możliwości - dodaje Andrzej Regner.

 

 

 

Wasze komentarze

Nie no w Ziębicach jest cudownie i wspaniale.
wtorek, 21.11.2017 12:46 autor: Radek
tak miasto cudow
wtorek, 21.11.2017 12:52 autor: kazdy
środa, 21.3.2018 09:37
2
wtorek, 20.3.2018 12:00
6
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa