komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 19 lutego 2018

Arnolda, Konrada

Położyła torebkę na ławce i myła pomnik, po chwili torebki już nie było. Uważajcie podczas porządków na cmentarzu!

piątek, 20.10.2017 10:32 , komentarze: 1 , odsłony: 4680
kategorie artykułu:

Kobieta chciała posprzątać nagrobki bliskich na cmentarzu. Torebkę, w której były dokumenty i pieniądze położyła na ławce i zaczęła myć pomnik. Po chwili zauważyła, że torebka zniknęła. Złodziej wykorzystał nieuwagę kobiety. W ubiegłym roku przed Wszystkimi Świętymi w powiecie ząbkowickim doszło do kilku takich zdarzeń, dlatego policjanci już dziś apelują o niepozostawianie rzeczy bez dozoru.

W okresie poprzedzającym Święto Wszystkich Świętych spodziewać się można zwiększonej aktywności . Jak co roku w tym okresie przypominamy wszystkim o zachowaniu czujności.

- Kiedy porządkujemy groby nie pozostawiajmy bez nadzoru naszych rzeczy, w szczególności dotyczy to torebek, saszetek i innych cennych czy ważnych przedmiotów. Udając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą niepotrzebnej ilości gotówki. Kiedy jesteśmy sami trzymajmy torebkę w zasięgu wzroku (najlepiej przewieszoną przez ramię, dopiętą do paska). Warto również czujniej spojrzeć na przechodzących, a w szczególności podejrzanie zachowujące się osoby, na przykład chodzące bez wyraźnego celu, zatrzymujące się i obserwujące krzątających się ludzi.  Nie ma się co oszukiwać, złodzieje na pewno będą starali się nie wyróżniać wśród odwiedzających cmentarze – mówi kom. Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

Należy również pamiętać, żeby nie pozostawiać cennych przedmiotów w samochodach zaparkowanych na przyległych do cmentarzy parkingach. Najlepiej, jeżeli na siedzeniach nie będzie nic, co przyciągnęłoby wzrok przestępców. Bagażnik jest najlepszym miejscem, ale pamiętać należy, by nie zostawiać w nim nic wartościowego. Okres wzmożonego ruchu świątecznego to również zagrożenia, jakie płyną ze strony złodziei kieszonkowych. Tam, gdzie znajduje się więcej osób, tam kieszonkowcy czują się jak ryba w wodzie: targowiska, duże supermarkety, bazary, zatłoczone cmentarze, nawet pełne w tym okresie kościoły mogą być miejscem, gdzie zadziałają złodzieje.

- Pamiętajmy, by przede wszystkim właściwie zabezpieczyć noszone przy sobie dokumenty i pieniądze. Nie trzymajmy ich w zewnętrznych kieszeniach a zwłaszcza w tylnych kieszeniach dżinsów. Wypchane portfelami tylne kieszenie to widok powszechny i wołający o pomstę do nieba. Portfel powinien znajdować się w wewnętrznych kieszeniach marynarki, czy kurtki, a ta powinna być zapięta. Torebka powinna znajdować się pod ręką, przyciśnięta ramieniem a nie na plecach. Niewłaściwe jest również noszenie portfela w reklamówkach z zakupami. Przecięcie ich to tylko chwila a hałasu żadnego. Uważajmy na zatłoczone miejsca, zwłaszcza kiedy obok nas tłok zrobi się niespodzianie, na przykład przy straganie na targowisku. To częsty sposób działania kieszonkowców którzy w ten sposób odwracają uwagę ofiary i zmniejszają jej „czucie" – dodaje rzecznik prasowa KPP w Ząbkowicach Śląskich.

 

Przede wszystkim jednak bądźmy czujni. Nasza czujność to bardzo skuteczna broń przeciwko złodziejom.

 

 

 

Wasze komentarze

środa, 14.2.2018 09:46
2
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA