komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Pamięć o Sybirakach

środa, 20.9.2017 09:50 , komentarze: 0 , odsłony: 1024
kategorie artykułu:

W ziębickim kościele pw. św. św. Piotra i Pawła odbyły się uroczystości związane z obchodami Światowego Dnia Sybiraka, które zorganizowało Koło Sybiraków w Ziębicach.

Po mszy św. koncelebrowanej przez ks. proboszcza Rafała Hoczka SChr, ks. porucznika Krzysztofa Deję, rektora i dyrektora Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie oraz o. Wiesława Rymarczyka OCist z Henrykowa, program artystyczny przedstawiła młodzież z Zespołu Szkół Samorządowych w Henrykowie.

Pod obeliskiem upamiętniającym Zesłańców Sybiru wiązanki kwiatów złożyły delegacje samorządów i placówek oświatowych. Powiat Ząbkowicki reprezentowany był przez starostę Romana Festera i wicestarostę Mariusza Szpilarewicza, gminę Ziębice reprezentowała burmistrz Alicja Bira, a asystę honorową pełniła kompania klas wojskowych z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Po uroczystości prezes ziębickiego Koła Sybiraków Marian Gwiazdowski podziękował młodzieży oraz pocztom sztandarowym za udział w uroczystości. Światowy Dzień Sybiraka obchodzony jest od 1991 roku w dniu, który upamiętnia napaść wojsk sowieckich na Polskę w 1939 roku.

 

Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 15 godz temu
poniedziałek, 12.2.2018 09:59
2
piątek, 9.2.2018 14:38
czwartek, 8.2.2018 12:43
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA