komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 19 lutego 2018

Arnolda, Konrada

Od początku wakacji dolnośląscy policjanci zatrzymali już 245 nietrzeźwych kierujących

poniedziałek, 3.7.2017 10:53 , komentarze: 4 , odsłony: 2122
kategorie artykułu:

Za nami zaledwie pierwsze dni wakacji, a już zatrważa liczba kierowców, którzy pomimo wielokrotnych apeli, zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów będąc pod wpływem alkoholu. Tylko od 23 czerwca 2017 r. dolnośląscy policjanci ujawnili i zatrzymali 245 nietrzeźwych kierujących. Przypomnijmy, że alkohol ma ogromny wpływ na koncentrację i szybkość reakcji, a więc wszystko to, co jest niezbędne dla bezpieczeństwa podczas prowadzenia pojazdu. Koncentrację może też znacznie pogorszyć znużenie, czy zmęczenie podczas jazdy. Nawet kilkunastominutowy postój i przewietrzenie się znacznie ją poprawi i pozwoli bezpiecznie dojechać do wakacyjnego celu.

Nadal, jak wskazują powyższe dane, duża część osób ignoruje zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, decydując się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po wcześniejszym spożyciu alkoholu. To kompletny brak wyobraźni i zdrowego rozsądku.

Przypomnijmy, że alkohol ma ogromny wpływ na koncentrację, postrzeganie rzeczywistości, szybkość reakcji, a więc wszystko to, co jest niezbędne podczas prowadzenia pojazdu. Alkohol za kierownicą był powodem już wielu ludzkich tragedii.

Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzamy ogromne zagrożenie dla siebie samych, przewożonych przez nas pasażerów - często najbliższych, a także dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważna w takiej sytuacji jest też reakcja innych, postronnych osób, gdy wiemy lub podejrzewamy, że osoba nietrzeźwa prowadzi pojazd lub zamierza wsiąść za jego kierownicę.

Tylko od początku wakacji, tj. od 23 czerwca 2017 r. dolnośląscy policjanci w porę ujawnili i zatrzymali na drogach województwa aż 245 osób, które nie zważając na nic, po alkoholu zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów. Rekord padł w minioną niedzielę, kiedy funkcjonariusze ze względu na stan trzeźwości wyeliminowali z ruchu 41 kierujących. Teraz wszyscy oni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem, a grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara finansowa.

Pamiętajmy, że do wakacyjnej podróży powinniśmy się dobrze przygotować. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na to, czy jesteśmy wypoczęci. Koncentracja podczas jazdy, to jeden z głównych elementów zasad bezpieczeństwa. Z tego względu, oprócz przygotowania samochodu, przestrzegania przepisów ruchu drogowego podczas jazdy, powinniśmy też zaplanować sobie odpowiednią w stosunku do długości trasy, ilość postojów.

Aby zachować cały czas odpowiednią koncentrację, reagujmy natychmiast na każdą oznakę znużenia, czy zmęczenia. Nawet kilkunastominutowy postój i przewietrzenie się, znacznie poprawi koncentrację i ograniczy np. ryzyko zaśnięcia za kierownicą.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

A czytałeś może oświadczenie organizatora że ten pokaz nie był...
czwartek, 13.07.2017 07:40 autor: Stara malenka
w sobotę ok godz 13. był wypadek przed skrętem...
poniedziałek, 03.07.2017 13:02 autor: grajek
poniedziałek, 12.2.2018 09:59
2
piątek, 9.2.2018 14:38
czwartek, 8.2.2018 12:43
wtorek, 6.2.2018 14:00
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.