komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 24 stycznia 2018

Felicji, Franciszka

Marchewkowe Pole- uzdrawiająca moc marchewki - w ząbkowickiej Szansie

środa, 8.11.2017 18:00 , komentarze: 0 , odsłony: 412
kategorie artykułu:

31 października 2017 roku w Auli Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Ząbkowicach Śl. Odbyło się podsumowanie projektu zrealizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży SOSW „Szansa” w Ząbkowicach Śl.

Celem projektu było stworzenie młodzieży ze środowiska małomiasteczkowego ciekawej oferty zajęć pozalekcyjnych i możliwości   samodzielnego  wykonywania  zadań projektowych. Zadania projektowe ukierunkowane były na   propagowanie  zasad zdrowego odżywiania, zwrócenia uwagi na duże właściwości odżywcze jakie posiada marchewka – wszystkim znane, tanie  i ogólnodostępne warzywo. Projekt realizowany był w okresie od  kwietnia do października 2017 r.

Marchewkową  przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w zakładzie produkcyjnym „Carota” w Bardo Śl., - młodzież poznała proces pozyskiwania marchewki, jej sortowanie, pakowanie i sposoby przechowywania.

 Ciekawym i pełnym nowych smaków było spotkanie z dietetykiem, które  pozwoliło wprowadzić zainteresowanych w świat witaminowego bogactwa  i zdrowej  żywności. Realizacji projektu towarzyszył także konkurs plastyczny, który został ogłoszony w szkołach podstawowych na terenie gminy Kamieniec Ząbkowicki i w  Budzowie. Tematem prac było marchewkowe pole.

Prace, które napłynęły na konkurs,  wyeksponowane zostały w auli Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Ząbkowicach Śl.

Podsumowanie projektu nastąpiło 31 października  - na spotkaniu w auli SOSW  wręczono  nagrody  laureatom  konkursu plastycznego. Podczas spotkania można było także  spróbować potraw zawierających  marchewkę: marchewkowe ciasto, babeczki, sok, tosty, ślimaczki, przekąski, frytki, dipy- wykonane własnoręcznie przez młodzież uczestniczącą w  projekcie.

Realizacja  projektu pozwoliła wszystkim uczestnikom zmienić niewłaściwe nawyki żywieniowe i niezdrowe, słodkie i kaloryczne przekąski zastąpić przebogatą  w  witaminy i wartości odżywcze, kolorową i smaczną marchewką  -  w myśl zasady  „Marchewka odporność ci da, bo moc witamin ma”!


W imieniu dzieci i młodzieży - podopiecznych Stowarzyszenia „SZANSA”, podziękowania za okazaną  pomoc i wsparcie podczas realizacji projektu składamy : Staroście Ząbkowickiemu i  Zarządowi Powiatu Ząbkowickiego, Kierownikowi Wydziału Promocji, Oświaty i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Ząbkowicach Śl. ,Prezesowi  Zakładu Produkcyjnego Carota w Bardo Śl., Dietetykowi oraz Dyrektorowi  SOSW w Ząbkowicach Śl.

Projekt współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich.

 

Tekst Monika Hut- Rozmis

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 22 godz temu
poniedziałek, 22.1.2018 13:24
19
poniedziałek, 22.1.2018 11:52
4
poniedziałek, 22.1.2018 10:17
5
piątek, 19.1.2018 14:43
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius