komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 19 lutego 2018

Arnolda, Konrada

Krzysztof Woliński zaprasza i poleca: XXV Festiwal Ditters w Javorniku

wtorek, 17.10.2017 16:00 , komentarze: 0 , odsłony: 469
kategorie artykułu:

Krzysztof Woliński zaprasza i poleca:

NA KONIEC ŚWIATA I JESZCZE DALEJ

(XXV FESTIWAL MUZYCZNY W JAVORNIKU) 

            Tym razem zapraszam do bardzo urokliwego miejsca położonego w Dolinie Raków (Raci Udoli), do Tancirnej. To miejsce położone jest ok. 2 kilometrów od Javornika. I niech nikogo nie przeraża tablica informacyjna „Konec sveta”, którą można zobaczyć jadąc do celu. Miejsce koncertów 25. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego, któremu patronuje Karl Ditters* z Dittersdorfu jest naturalnym uzupełnieniem muzycznych propozycji a każdy kto chociaż raz odwiedzi to miejsce będzie chciał tu wracać nie tylko na wydarzenia artystyczne. Jest to również zakątek pełen atrakcji turystycznych.

           Najbliższe koncerty odbędą się 20.10 (piątek) o godz. 19.00 oraz 28.10 (sobota) o godz. 19.00.  

**********************

            W piątek, (20.10 o godz. 19.00)w sali koncertowej w Tancirnej wystąpi Fernardo Saunders i jego przyjaciele z Czech.  Saunders to wyjątkowy amerykański gitarzysta basowy grający rock i jazz oraz wokalista. W jego „portfolio” są występy z takimi tuzami muzyki m.in. jak Lou Reed, Jeff Back, Jimmy Page, Eric Clapton, Suzan Vega oraz, to nie pomyłka autora tekstu, z maestro Luciano Pavarottim.  Saunders swoim pięknym, gładkim i uduchowionym głosem sprawi, że jego teksty dotkną serca każdego słuchacza.  

**********************

Natomiast w sobotę (28.10 o godz. 19.00)w Tancirnej wystąpi Irena Budweiserova i Jakub Racek. Budweiserova to perkusistka a Racek to gitarzysta. Natomiast oboje są wokalistami, którzy zaprezentują się w szerokim wachlarzu stylów i będzie można ich posłuchać w spirituals, gospel oraz blusowych i folkowych balladach.

**********************

Do Doliny Raków można dojechać od przejścia w Złotym Stoku lub od przejścia Paczków-Bily Potok. W załączeniu mapka oraz zdjęcie wejścia do Tancirnej. 

**********************

Na koncert można nabyć bilety, tuż ich rozpoczęciem, w cenie  250 koron (normalne) i 200 (ulgowe dla dzieci, studentów i seniorów)**. Ponieważ koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem warto przyjechać ok. 20-30 minut przed ich rozpoczęciem.

UWAGA!!!:W korony należy się zaopatrzyć przed przyjazdem ponieważ nie ma możliwości płacenia za bilety w złotówkach. 

I, to nie żart, warto mieć ze sobą latarkę, chociaż w telefonie.

O kolejnych koncertach XXV Festiwalu, programie i występujących artystach sukcesywnie będzie informował nasz portal.

 Krzysztof Woliński

 _______________________

*/ Karel Ditters von Dittersdorf - austriacki barokowy kompozytor i muzyk. Jest autorem 50 oper i 200 symfonii. Połowę swojego życia spędził na Śląsku, z czego kilka lat mieszkał w Javorniku.

**/ aktualny kurs wymiany to ok. 16,60 złotych za 100 koron czeskich.

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 9 godz temu
czwartek, 15.2.2018 12:30
czwartek, 15.2.2018 10:00
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele