komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 20 lutego 2018

Leona, Ludomira

Konsultacje PFRON w powiecie ząbkowickim

środa, 6.12.2017 13:26 , komentarze: 1 , odsłony: 799
kategorie artykułu:

W celu tworzenia warunków ułatwiających osobom niepełnosprawnym pełne uczestnictwo w życiu zawodowym i społecznym, odbyło się w starostwie powiatowym spotkanie instytucji i środowisk współpracujących z osobami niepełnosprawnymi. Spotkanie w formie konsultacji zainicjował Starostwa Ząbkowicki w porozumieniu z dyrektorem Dolnośląskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W spotkaniu oprócz przedstawicieli samorządu powiatowego oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie udział wzięli także członkowie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Powiatowego Urzędu Pracy, warsztatów terapii zajęciowej działających przy DPS, stowarzyszeń i zaproszonych gości.  Podczas konsultacji debatowano na temat przebudowy systemu redystrybucji środków algorytmowych PFRON, które otrzymuje powiat, w oparciu o powiatową strategię rozwiązywania problemów społecznych oraz powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych w zakresie ich rehabilitacji społecznej, zawodowej i zatrudniania.

Takie spotkania były zorganizowane po raz pierwszy w Polsce i polegały na zasięgnięciu opinii samorządów i środowisk związanych z osobami niepełnosprawnymi na obszarze trzech województw: dolnośląskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego.

 

Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 12.2.2018 09:59
2
piątek, 9.2.2018 14:38
czwartek, 8.2.2018 12:43
wtorek, 6.2.2018 14:00
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa