Bardo: Burmistrz wręczył nagrody sportowcom. Łącznie 10 000 zł!

piątek, 2.3.2018 10:51 5168 4

W czasie ostatniej sesji rady Miejskiej w Bardzie burmistrz Krzysztof Żegański wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Kardasiem i członkiem zarządu powiatu Andrzejem Witkiem wręczyli talony dla sportowców za osiągnięcia w 2017 roku. Łącznie przyznano nagród na kwotę 10.000 zł.

Nagrody odebrali:

Nil Pęksa – mieszkaniec Przyłęku, bon na kwotę 500 zł. Zawodnik klubu Herakles Right Club Kłodzko. Mistrz Polski z 2016 roku z Głogówka, brązowy medalista Polish Cup International z 2017 roku na zawodach w Obornikach Śląskich, brązowy medalista pucharu Świdnicy w taekwondo w technikach specjalnych, zawodnik kadry „C” Polskiej Federacji Kickboxingu

Sabina Balcerzak – 9-letnia mieszkanka Barda, bon na kwotę 500 zł. Sabina od marca 2016 roku trenuje gimnastykę artystyczną. We wrześniu ubiegłego roku zajęła IV miejsce w międzynarodowym turnieju grup rekreacyjnych w gimnastyce artystycznej „O złotą maczugę” w Katowicach. W październiku 2017 roku wywalczyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim turnieju grup rekreacyjnych w gimnastyce artystycznej „Gracja Cup” w Łodzi. Została wybrana także najlepszą zawodniczką sezonu w ząbkowickim szkole gimnastyki artystycznej „Gracja”.

Paula Bernaczek – 16-letnia bardzianka, bon na kwotę tysiąca zł. W 2016 roku Paula zajęła drugie miejsce w mistrzostwach Dolnego Śląska Szkół w Chojnowie. W 2017 roku brała udział w Bike Maratonie, w trakcie którego 15 razy stawała na podium, zajmując miejsca medalowe zarówno w swojej kategorii jak i kategorii OPEN. Brała również udział w zawodach Pucharu Polski MTB XC, ścigając się z najlepszymi zawodniczkami w Polsce. Punkty zdobyte podczas startów pozwoliły jej zakwalifikować się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Mikołaj Dziewa – 22-latek z Barda, bon na kwotę 2 tys. zł. Wicemistrz Polski młodzieżowców w maratonie MTB Wałbrzych. W swojej karierze ma na koncie sporo sukcesów, m.in. II miejsce w wyścigu drużynowym na Mistrzostwach Polski w Warszawie czy V miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Chorzowie.

Martyna Zelek – bardzianka, która w tym roku skończy 19 lat, bon na kwotę 2 tys. zł. Martyna od 2006 roku trenuje sporty walki. Obecnie jest zawodniczką Herakles Fight Club Kłodzko. W styczniu ubiegłego roku zajęła I miejsce w Mistrzostwach Polski WKSF w Mińsku Mazowieckim w kat. juniorka +66 kg, w marcu wywalczyła złoty medal w Pucharze Polski UFR w Obornikach Śląskich w kategorii +66 kg light contact, wywalczyła też I miejsce w Pucharze Europy w Tarczynie w swojej kategorii. Jest reprezentantką Polski Polskiej Federacji Kickboxingu.

Konrad Kuchciak – 22-letni mieszkaniec gminy Bardo, bon o wartości 2 tys. zł. Od ponad 10 lat startuje w zawodach wędkarskich i ma na swoim koncie sporo osiągnięć. Trzykrotnie wywalczył Grand Prix Polski, a w sierpniu ubiegłego roku zdobył brązowy medal drużynowy w kategorii do 25 lat na Mistrzostwach Świata, które odbywały się w Irlandii.

Robert Sadzik – 31-latek z Barda, bon o wartości 2 tys. zł. Biegacz specjalizujący się w biegach górskich. W ubiegłym roku wystartował w górskich mistrzostwach Polski „3xŚnieżka = 1x Mount Blanc, zajmując 42. miejsce w kategorii OPEN i 11 w swojej kategorii wiekowej. Wystartował również w ultramaratonie górskim Kudowa-Zdrój – Bardo – Lądek-Zdrój. Trasa liczyła 110 km, a Robert zajął 39 miejsce w kategorii OPEN i 19 w swojej kategorii wiekowej. Największym sukcesem w minionym roku było zdobycie mistrzostwa Polski w biegu po schodach na wrocławski Sky Tower w swojej kategorii wiekowej.

Jesteśmy bardzo dumni, że nasi mieszkańcy mają pasje sportowe i z takim zaangażowaniem uprawiają wybrane przez siebie dyscypliny sportu, godnie reprezentując naszą gminę – mówi burmistrz Krzysztof Żegański – wierzę, że z każdym rokiem liczba osób zasługujących na wyróżnienia będzie coraz większa.