komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 19 stycznia 2018

Henryka, Mariusza

Wizyta kolędników u ząbkowickich strażaków

piątek, 12.1.2018 12:00 , komentarze: 0 , odsłony: 327
kategorie artykułu:

10 stycznia strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich odwiedzili niezwykli goście – kolędnicy z klasy 3 A i 3 B ze Szkoły Podstawowej w Budzowie - filia w Grodziszczu. Dzieci zaśpiewały strażakom kilka kolęd i pastorałek oraz zaprezentowały krótkie jasełka.

Po występie artystycznym uczniowie zwiedzili budynek Komendy Powiatowej i oraz garaż Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. W dniu odwiedzin służbę na podziale bojowym ząbkowickiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej pełniła zmiana III pod dowództwem mł. bryg. Ryszarda Gerlacha.

Strażacy zapoznali młodych uczniów ze specyfiką służby, wyposażeniem samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz pozostałym sprzętem znajdującym się na wyposażeniu ząbkowickiej JRG.  Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy - zwijanie odcinków węży, przechadzki po dużych czerwonych samochodach strażackich cieszyły się dużym powodzeniem. W czasie wizyty oczywiście nie zabrakło pokazu zjazdu na rurze oraz zaprezentowania umundurowania bojowego strażaka.

 Na zakończenie wizyty, dzieci podziękowały strażakom za miło spędzony czas, a strażacy odwdzięczając się za piękny występ, poczęstowali uczniów słodkim upominkiem.

 

KP PSP Ząbkowice Śl.

 

Wasze komentarze

Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa