komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 19 stycznia 2018

Henryka, Mariusza

DSDiK: MOST JEST NADAL ZAMKNIĘTY!

czwartek, 11.1.2018 11:14 , komentarze: 40 , odsłony: 14709
kategorie artykułu:

Po ponad rocznym oczekiwaniu i kilku odkładanych terminach oddania obiektu do użytku, przejazd mostem nad Nysą Kłodzką w Kamieńcu Ząbkowickim jest już możliwy z czego korzystali już dzisiejszego ranka kierowcy.

[AKTUALIZACJA godz. 14.50.] Jak poinformował DOBA.PL Konrad Antkowiak z DSDiK we Wrocławiu przejazd mostem nadal jest zakazany. Mimo porannego usunięcia znaków zakazu i postawienia jedynie ograniczenia prędkości oficjalnie most jest NADAL ZAMKNIĘTY DLA RUCHU! A planowany termin oddania mostu to 16 lutego. 

- DSDiK we Wrocławiu informuje, że na terenie budowy mostu nad Nysą Kłodzką w ciągu drogi nr 390, nadal obowiązuje wdrożona na czas prowadzonych prac, organizacja ruchu. Obiekt jest zamknięty dla ruchu kołowego, a kierowców obowiązuje wytyczony objazd. Dotychczasowa organizacja ruchu będzie funkcjonować do czasu uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu. Wraz z poprawą warunków atmosferycznych oraz niższym stanem wody w rzece, wznowione zostały prace budowlane na samym moście oraz możliwe jest wykonanie prac nad umocnieniem brzegów Nysy Kłodzkiej. Planowany termin otwarcia mostu to 16 lutego br. - mówi Konrad Antkowiak z DSDiK we Wrocławiu.

----------------------

Co prawda z powodu przedłużających się procedur, most nie został oficjalnie oddany do użytku, jest już jednak gotowy (pozostały jedynie drobne prace), a pod koniec grudnia przeszedł pomyślnie testy m.in. obciążeniowe. 

Zdecydowano jednak o umożliwieniu kierowcom przejazdu przez most, znosząc zakaz wjazdu. Kierowcy muszą jednak zachować ostrożność i zwolnić: na moście obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę.

 

Oficjalne otwarcie mostu planowane jest na połowę lutego. 

 

 

Wasze komentarze

Czekają z otwarciem na pisiora i biskupa i oczywiście wójta, pozostali, czyli mieszkańcy się nie liczą.
niedziela, 14.01.2018 11:13 autor: wyborca

Most się znajduje na terenie Gminy Kamieniec to władze Gminy powinny zorganizować uroczyste otwarcie biesiadę imprezę -wyżerkę dla inwestora wykonawcy a Kamieniecka władza skąpi grosza liczy na drapane załapać się na krzywy ryj, jako gość zaproszony i dlatego most nie jest oficjalnie otwarty .
sobota, 13.01.2018 10:37 autor:

Zwykły szacunek dla mieszkańców - dopuścić warunkowo. Może starczy tej biurokracji. Autostradę A2 można było przed EURO a mały ale znaczący most nie???. Czas ruszyć głową
piątek, 12.01.2018 09:12 autor: desant

Ludzie ile jeszcze tych terminów będzie w głowie się nie mieści
sobota, 13.01.2018 01:38 autor: Ja

Pogonić klechę niech jak najszybciej pokropi ten most bo na deszcz nie ma co liczyć. Ciekawe ile weżmie za pokropek.
piątek, 12.01.2018 17:44 autor: rechal

teraz jest zajęty ma kolęde.
piątek, 12.01.2018 18:18 autor: luk

Szwagier mi mówił, że jutro mogą łapać trzeba uważać on robi w policji
czwartek, 11.01.2018 20:53 autor:

cieszymy się zajmiemy się szwagrem i tobą
czwartek, 11.01.2018 23:01 autor: Obserwator

Most jest zamknięty. Nie widzicie znaków?
czwartek, 11.01.2018 13:17 autor:

kazdy niebieski co da mandat bez zgłoszenia to cóż....
czwartek, 11.01.2018 21:56 autor: kikut

O jeden most za daleko?
czwartek, 11.01.2018 20:18 autor:

Można jechac bez problemu 25 minut temu przejechałem. Ale pewnie oficjalny komunikat musiał być
czwartek, 11.01.2018 16:51 autor:

Zakazu nie ma więc co nie jest zakazane... uszanujmy tylko to i jedzcie powoli i ostroznie.
Policja nic wak tam nie bedzie wstawiac chyba ze jakis nadgorliwiec ale tych naszczescie malo. Wiec spokojnie 30 przez most i aby do lutego.
Koniec i kropka.
czwartek, 11.01.2018 16:36 autor:

Ja mam nadzieję że wszyscy odpowiedzialni za remont tego mostu zostaną pociągnięci do odpowiedzialności a przynajmniej stracą swoje posady. Gdyby takim ludziom powierzyć np. budowę obwodnicy Kłodzka to pewnie trwało by to około sto lat. Żenada.
czwartek, 11.01.2018 16:35 autor: kos1

A kto dał informacje że jest otwarty.......doba......Mają takie właśnie informacje osrancy
czwartek, 11.01.2018 15:35 autor: Uzytkownik

Piszą mandaty bo jadąc od strony ożar nadal stoi znak z nakazem skrętu w prawo. TJ.w strone Sosnowej.Ale zakazu wjazdu na most brak. Aby udup..ć obywatela.
czwartek, 11.01.2018 13:42 autor: CLK Merc

Kilka lasek dynamitu otworzy most
czwartek, 11.01.2018 15:26 autor:

Dsdik niech oddaje most do uzytku a nie pitoli głupoty ile ten cyrk bedzie trwał? Miał być w czerwcu potem w grudniu teraz w lutym? Kary zostana naliczone?
czwartek, 11.01.2018 15:11 autor:

Znaki nie zdjete bedziecie placic mandaty
czwartek, 11.01.2018 15:09 autor: kulson

DSDiK we Wrocławiu informuje, że na terenie budowy mostu nad Nysą Kłodzką w ciągu drogi nr 390, nadal obowiązuje wdrożona na czas prowadzonych prac, organizacja ruchu. Obiekt jest zamknięty dla ruchu kołowego, a kierowców obowiązuje wytyczony objazd. Dotychczasowa organizacja ruchu będzie funkcjonować do czasu uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu.
Wraz z poprawą warunków atmosferycznych oraz niższym stanem wody w rzece, wznowione zostały prace budowlane na samym moście oraz możliwe jest wykonanie prac nad umocnieniem brzegów Nysy Kłodzkiej.
Planowany termin otwarcia mostu to 16 lutego br.
czwartek, 11.01.2018 14:35 autor: Konrad Antkowiak, rzecznik praso

Wczoraj można było tam przytulić 500 złociszy od niebieskich ale dzisiaj już jedziemy na spokojnie.
Zresztą kto nie ryzykuje to nie pije szampana. :-D
czwartek, 11.01.2018 14:24 autor:

A policja mandaty pisze za wjazd na most od rana. To kto ma rację i jak jest na prawdę z tym przejazdem?
czwartek, 11.01.2018 12:59 autor: K

Serio?
czwartek, 11.01.2018 13:01 autor: O

Wkońcu no to dzisiaj trzeba ruszać na testy. To normalnie w nocy tez przejade?
czwartek, 11.01.2018 11:54 autor:

super informacja, w końcu.
czwartek, 11.01.2018 11:52 autor:

Super!szkoda, że nie zrobili tego przed świętami
czwartek, 11.01.2018 11:34 autor:

kolejny sukces :-)
czwartek, 11.01.2018 11:20 autor:

wczoraj, 9 godz temu
10
wczoraj, 18 godz temu
środa, 17.1.2018 10:26
5
środa, 17.1.2018 10:14
13
niedziela, 14.1.2018 21:59
14
niedziela, 14.1.2018 10:29
19
sobota, 13.1.2018 22:20
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa