komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 18 lutego 2018

Szymona, Konstancji

Babie Lato w Złotym Stoku [FOTO]

środa, 13.9.2017 16:42 , komentarze: 0 , odsłony: 1263
kategorie artykułu:

W minioną sobotę w parku miejskim odbył się festyn parafialny „BABIE LATO”. Była to jubileuszowa impreza, ponieważ to już dziesiąta edycja. Pogoda dopisała i wszyscy w wyśmienitych humorach bawili się do północy. Imprezę poprowadził gospodarz ksiądz proboszcz Paweł Paździur w towarzystwie Anny Sibińskiej. 

Na festynie czekało wiele atrakcji. Bogaty program artystyczny obejmował występy naszych lokalnych artystów, przede wszystkim milusińskich z przedszkoli „Bajka” i „Zielona dolina”. Swój recital miała Weronika Krzysztofczyk i mogliśmy również posłuchać występu chóru „Złoty Potok”. Wspaniałym pokazem umiejętności zachwyciły grupy taneczne działające przy CKiP „ŻABA SHOW”, „TURBO DANCE” i „SHOW DANCE”. Gościnnie wystąpiły na festynie zespoły ludowe „Ożaranki” i „Dziewiętliczanki”, a zabawę taneczną poprowadził zespół Pana Kazimierza Wrony. 

Jak co roku, tak i teraz na festynie parafialnym można było dobrze zjeść. Festynowe menu było bardzo bogate: grochówka, pieczona kiełbasa, kaszanka, karczek, pierogi i frytki to tylko niektóre z propozycji. Na deser można było delektować się pysznym ciastem upieczonym przez parafian. Nieodzowną częścią festynu była loteria, w której każdy los wygrywał, a  dodatkowo wszystkie losy brały udział w losowaniu nagród głównych, ufundowanych przez wielu ludzi dobrej woli. Dochód z festynu ma być przeznaczony na remont kościoła Św. Trójcy i kaplicy Św. Anny. Inicjatywa ta spotkała się z dużym wsparciem i zrozumieniem ze strony mieszkańców. Za wszelką pomoc osobom zaangażowanym w organizację festynu, sponsorom i wszystkim, którzy wsparli tę ideę przychodząc na festyn należą się podziękowania. Festyn „Babie lato” był wspaniałym zakończeniem sezonu letniego i dobrą zapowiedzią na kolejną edycję w następnym roku.

 

Katarzyna Kowcz

 

Wasze komentarze

czwartek, 15.2.2018 12:30
czwartek, 15.2.2018 10:00
środa, 14.2.2018 12:00
środa, 14.2.2018 10:50
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele