I miesiąc wakacji na sportowo z GCEiS za nami

piątek, 4.8.2017 10:48 632 0

Wakacje na sportowo rozpoczęliśmy Memoriałem Henryka Kowalczyka w sobotę 24.06.br. Był to turniej piłki nożnej dla dzieci, w którym uczestniczyło 140 młodych piłkarzy:

z Ząbkowic Śląskich, Strzelina, Paczkowa, Kamieńca Ząbkowickiego i Ziębic.

Pierwsze i drugie miejsce wśród Żaków zdobyli chłopcy z Orlika Ząbkowice Śląskie, trzecie miejsce przypadło Fundacji Młodych Sportowców ze Strzelina.

W kategorii Orlików pierwsze miejsce zdobyła Sparta Paczków, drugie Sparta Ziębice, trzecie Fundacja Młodych Sportowców ze Strzelina.

W kategorii Młodzików rywalizację wygrali piłkarze Sparty Paczków, na drugim miejscu uplasował się Zamek Kamieniec Ząbkowicki, na trzecim FMS Strzelin.

Pierwszy tydzień wakacji to gry i zabawy rekreacyjne na basenie miejskim. Dzieci uczestniczyły w licznych konkursach zręcznościowych: rzut rzutkami do tarczy, konkurs hula- hop, turniej “kółko w celu”, konkurs skakanki, rzut woreczkami do tarczy.

W czwartek 29 czerwca o godzinie 16.00 na boisku sportowym Orlik odbyła się I edycja Letniej Ligi Orlika, w której uczestniczyły 3 drużyny: Kolorowi, Niebiescy i Czerwoni.

Zwycięzcą tego turnieju została drużyna Czerwonych w składzie: Bartosz Kluba, Krysia Flis, Marcin Golonka, Gracjan Słąba i Paweł Szczepański.

Drugi tydzień wakacji to turnieje piłki nożnej na Orliku oraz konkursy związane z tą dyscypliną sportu. W pierwszym turnieju zwycięzcą zostali Kolorowi występujący w składzie:

Remigiusz Frąszczak, Bartek Nachyła, Daniel Klatka, Tymoteusz Malinowski, Patryk Frątczak, Mateusz Zarzeczny. Konkurs rzutów karnych wygrał Błażej Kleniuk.

W konkursie strzałów w poprzeczkę najlepszy był Remigiusz Frąszczak.

W drugim turnieju piłki nożnej zwyciężyła drużyna Żółtych w składzie: Jonatan Kania, Błażej Kleniuk, Szymon Kania, Patryk Frątczak i Paweł Szczepański.

6 lipca, w czwartek o godzinie 16.00 rozegrano drugą kolejkę Letniej Ligi Orlika w piłkę nożną.Tym razem zwycięzcą byli Niebiescy w składzie: Krysia Flis, Gabryś Stojanowski, Paweł Szczepański, Sebastian Stawarz i Paweł Cyrek.

W piątek odbył się kolejny turniej piłki nożnej w ramach “małych gier”. Zwycięzcą tych zawodów zostali: Damian Cieślak, Kacper Tokarz i Krzysztof Młyńczak. Konkurs rzutów karnych wygrał Daniel Kuna. W konkursie egzekwowania rzutów rożnych do pustej bramki najcelniejszym zawodnikiem był Krzysztof Młyńczak.

Trzeci tydzień zajęć sportowo-rekreacyjnych organizowanych przez GCEiS odbywał się w wybranych sołectwach.

W poniedziałek zajęcia dla dzieci i młodzieży realizowane były na nowym boisku wielofunkcyjnym przy Zespole Szkół Samorządowych w Henrykowie.

W zajęciach uczestniczyli chłopcy i dziewczęta z Henrykowa, Krzelkowa, Wadochowic i Brukalic.

W konkurencji rzutów woreczkiem do celu najwięcej punktów zgromadził Kacper Galik - 630 pkt., drugi był Adam Nastaga 560 pkt., trzeci Dawid Przyszlakiewicz - 495 pkt.

W turnieju streetballa zwyciężyli Jakub Wolanin, Michał Cierpisz i Łukasz Konior.

W mini turnieju piłki nożnej zwyciężyli: Wiktoria Salwa, Dawid Przyszlakiewicz, Adam Nastaga i Kacper Galik.W konkursie rzutów do tarczy najwięcej punktów zgromadził Dominik Kowalski - 350.

W czwartek 13 lipca zajęcia sportowo- rekreacyjne odbyły się na boisku sportowym przy Remizie Strażackiej w Czerńczycach. Miło nam, że oprócz dzieci w zajęciach uczestniczyli również rodzice, dziadkowie, sołtys Czerńczyc Pan Józef Bieńka i radny Rady Miejskiej

Pan Wacław Iskra. W turnieju skakanki bezkonkurencyjna była Magdalena Witkowska.

W konkursie “kółko w celu” zwyciężyła Hania Kaciczak- 520 pkt., drugi był Karol Kozłowski - 480 pkt., trzecia była Zosia Pęcak - 340 pkt. Najcelniej do bramki trafiała Oliwia Witkowska.

W konkursie rzutów rzutkami do celu zwyciężyła Matylda Machula, która nieznacznie wyprzedziła Magdalenę Witkowską.

Zwycięzcą konkursu rzutów do kosza został Karol Kozłowski.

W konkursie hula-hop bezkonkurencyjna była Magdalena Witkowska.

Aby rozstrzygnąć rzut woreczkami do tarczy potrzebna była dogrywka między Zosią Pęcak, a Karolem Kozłowskim. W dogrywce nieznacznie lepszy okazał się Karol Kozłowski.

W sobotę 15 lipca na boisku sportowym Orlik odbył się turniej piłki nożnej, do którego przystąpiło osiem drużyn. W kategorii Żaków i Orlików rywalizację sportową wygrali chłopcy z Orlika z Ząbkowic Śląskich. W kategorii Młodzików pierwsze miejsce zajęła drużyna Sparta Ziębice. Zwycięzcom puchary wręczał Dyrektor GCEiS Pan Andrzej Regner.

Od 17 do 21 lipca na boisku sportowym Orlik odbywały się codziennie turnieje tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży oraz zawody w tenisie stołowym.

W turnieju gry deblowej w kategorii młodzieżowej pierwsze miejsce zajęli Dawid Malinowski i Dariusz Kroczak. Na drugim miejscu uplasowali się Beata Rak i Szymon Mitak.

Wśród dzieci pierwsze miejsce zdobyli Grzegorz Rybin i Paweł Szczepański, druga para to Paweł Skotnicki i Daniel Klatka, na trzecim miejscu uplasowali się Patryk Frątczak

i Eryk Wróblewski.

W grach indywidualnych w kategorii młodzików pierwszy był Grzegorz Rybin, drugi Paweł Skotnicki, trzeci Daniel Klatka.W turnieju młodzieżowym pewne zwycięstwo odniósł Dawid Malinowski, drugi był Szymon Mitak, trzecia Beata Rak.

Tradycyjnie w czwartek 20 lipca o godzinie 16.00 odbyła się III edycja Letniej Ligi Orlika w piłce nożnej. Tym razem wygrali Żółci w składzie: Błażej Torba, Nikolas Iżyk, Damian Kumaszka, Michał Kluba, Jaś Gruszka i Kamil Pintal.

Animatorzy za najwszechstronniejszego zawodnika turnieju wybrali Damiana Kumaszkę.

”Królem strzelców” został Błażej Torba- strzelec siedmiu bramek.

W piątek 21 lipca na Orliku rozegrany został turniej tenisa stołowego. W tych zawodach pierwsze miejsce zdobył Bartosz Górniak, drugi był Alan Górniak, trzeci Marek Szajb.

W sobotę 22 lipca odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Ziębic w Tenisie Ziemnym. Do turnieju zgłosiło się pięciu zawodników. Młodzieżowym mistrzem Ziębic został Dawid Malinowski, kolejne miejsca zajęli: Dariusz Kroczak, Grzegorz Rybin, Paweł Skotnicki i Damian Cieśla.

Od 24 do 28 lipca odbywały się zajęcia z piłką koszykową. Z racji opadów deszczu zajęcia miały charakter ograniczony. Konkurs rzutów osobistych do kosza wygrał Grzegorz Rybin, drugi był Bartek Kluba, trzeci Mateusz Matunin. W grze na jednego kosza zwyciężyli: Michał Kluba, Paweł Skotnicki i Bartek Kluba.

W czwartek 27 lipca rozegrano IV Edycję Letniej Ligi Orlika w piłce nożnej. Wśród młodszych - Żaków zwyciężyli: Nikolas Iżyk, Kacper Szewczenko, Damian Kumaszka, Michał Górniak i Patryk Kotlik. Najwszechstronniejszym zawodnikiem czwartkowego turnieju został Nikolas Iżyk. W turnieju dzieci starszych - Orlików zwyciężyli Kolorowi w składzie: Michał Kluba, Paweł Skotnicki, Ron Weżgowiec, Bartek Kluba i Piotr Kabała. Królem strzelców tych rozgrywek został Bartek Kluba, który zdobył osiem bramek.