komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 24 lutego 2018

Macieja, Bogusza

Będzie remont kamienieckiego mauzoleum

wtorek, 1.8.2017 11:00 , komentarze: 23 , odsłony: 7623
kategorie artykułu:

Zniszczone i zdewastowane mauzoleum zespole pałacowo-parkowym w Kamieńcu Ząbkowickim zostanie wyremontowane. Jak poinformował wójt gminy Marcin Czerniec, pozyskano już na ten cel fundusze europejskie.

fot. FB Marcin Czerniec

- Myślę, że zespół pałacowo-parkowy w Kamieńcu Ząbkowickim to nie tylko monumentalny obiekt zamkowy, ale także inne cenne z punktu widzenia historii relikty. Są one nie tylko wartościami natury estetycznej, ale także mają znaczenie emocjonalne dla wielu naszych zagranicznych gości. Odwiedzają oni sentymentalnie lub turystycznie Kamieniec Ząbkowicki- mówi wójt Marcin Czerniec.

Jak zapowiedział wójt w ramach rewitalizacji pałacu i parku udało się pozyskać środki  programów europejskich na odrestaurowanie mauzoleum znajdującego się w głębi parku od strony kamieńca Ząbkowickiego 2.


- Pojawi się tam ponadto tematyczna wystawa opowiadająca dzieje osób, które wykreowały dzieło, jakim jest zespół pałacowo-parkowy. W ten sposób pojawi się na trasie przybywających do nas nowa atrakcja. Przyznam, że zawsze leżało mi na sercu, aby to szczególne miejsce przywrócić do godnego stanu. Ma ono znaczenie symboliczne i z pewnością nie powinno wyglądać tak, jak to jest obecnie – przekonuje Marcin Czerniec.

 

fot. FB Marcin Czerniec

 

 

Wasze komentarze

Opozycji niestety już niema i tak naprawdę nigdy jej nie było odgrywali teatrzyk na potrzeby własnych interesów powstała grupa radnych wspierająca się wzajemnie towarzystwo wzajemnej adoracji nie ma jakiejkolwiek kontroli wydatków z gminnej kasy to się robi przekręty i nikt za nic nie odpowiada .Zastanawiam się, dlaczego takie skromne informacje ukazały się, co do remontu mauzoleum brak konkretne sumy co do wykonania remontu ,koszt projektu itp. i po co go remontować skoro są pilniejsze wydatki- inwestycje w gminie ? Czyżby prace związane z nakazem konserwatora zabytków co do nasadzeni itp. miały być wliczone w koszty remont mauzoleum ?.
niedziela, 06.08.2017 17:23 autor: IQ-GROT

-Ile będzie kosztował remont mauzoleum?
-Co za firma wygrała ten remont?
-Niech wójt na Sesji Rady Gminnej pokarze te pieniądze promesę- czek – przelew z UE!!!
-co w tym mauzoleum będzie?
wtorek, 01.08.2017 21:46 autor:

Smutne jest to, że fanatyczni obrońcy Sami-Wiecie-Kogo nie potrafią się powstrzymać od inwektyw i obrażania. Natomiast on sam wykorzystuje brak wiedzy "swoich" i opowiada to co jest wygodne dla założonych tez.
czwartek, 03.08.2017 15:46 autor: Kubuś Puchatek

Przypominam sobie, że pomysł remontu mauzoleum jest autorstwa radnego Gnaczego a nie wójta. Wyborcy powinni radnemu Gnaczemu podziękować za to radny na pewno planuje wielką uroczystość, na którą zostaną zaproszeni goście z Niemiec, bo to jest dziedzictwo kulturowe Niemiec -Hohenzollernów tylko my za to będziemy musieli zapłacić .
środa, 02.08.2017 21:04 autor: IQ

Nasze tumanie tzn miesxkańców Kamieńca młocie parowy na usługach Ryśka z klanu ,,wodniaczka"
środa, 02.08.2017 15:59 autor: ,,Rysio z kamienieckiego Misia.&

na to możną pozyskać fundusze unijne a na szamba ekologiczne i kolektory nie da się. Wstyd Panie wójcie
wtorek, 01.08.2017 13:47 autor:

nie zapomnij o wodociągach i kanalizacji
wtorek, 01.08.2017 22:45 autor: mieszkaniec

Prokuratura powinna natychmiast postawić kamienieckiej władzy zarzut niegospodarności działanie na szkodę Polskiego Państwa wprowadzić Audyt a Gminą powinien zarządzać komisarz do wyboru nowej władzy.Gmina ma prawie 10 milionów długu prowadzi się fikcyjną księgowość nikt za nic nie odpowiada tak działa kamienieccy rada.
wtorek, 01.08.2017 15:44 autor:

Nasze budynki sypią się jak slamsy , a nawiedzony Czerniec buja się tylko po parku ,człowieku ogarnij się .W du.ę z takim wujtem.
wtorek, 01.08.2017 16:28 autor: Mieszkańcy slamsów

Do Bardo to cię zabierze Czerniec po wyborach ,,piesku"
środa, 02.08.2017 08:27 autor: Mieszkanuec slamsów

pamiętacie komedie=Miś??to dzisiaj w Kamieńcu był Miś 100 razy lepszy ok godz.13-ej przy knajpie Piast wielka akcja służb 2-a wozy strażackie na sygnale pogotowie i wóz policyjny,16-u strażaków w grubych kombinezonach temp.w słońcu 45stop.tłum gapiów i co się okazało?zasłabła kobieta niegrożnie chyba przez upał,więc po co te siły??po kilkunastu minutach gapie pokładali się ze śmiechu z tej komedi,ale uważam że największym komediantem jest ten dyżurny który zadysponował armaty na wróbla może poznamy nazwisko tego geniusza
wtorek, 01.08.2017 22:17 autor: sikawkowy

dobra decyzja to będzie też dodatkowa atrakcja
wtorek, 01.08.2017 12:24 autor:

czwartek, 22.2.2018 10:42
30
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA