komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 24 lutego 2018

Macieja, Bogusza

Stoszowice: Nie dokręcił kurka od gazu, nastąpił wybuch. Mieszkańców ewakuował dzielnicowy

czwartek, 7.9.2017 14:09 , komentarze: 5 , odsłony: 7676
kategorie artykułu:

Znana jest przyczyna środowego wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w Stoszowicach. Jak ustaliła policja, przyczyną wybuchu było niedokręcenie kurka od gazu w butli turystycznej. 

W środowe popołudnie dyżurny wysłał dzielnicowego na interwencję, bo jak wynikało ze zgłoszenia miało dojść do uszkodzenia mienia przez domowników. Na miejscu dzielnicowy zauważył, że w budynku są popękane ściany i sufit oraz przewrócona ściana działowa pomiędzy kuchnią a pokojem.

- Mężczyzna, który był na miejscu twierdził, że uszkodzenia spowodowane były przejazdem samochodu ciężarowego obok budynku. Policjant stwierdził, że może dojść do zawalenia się całego budynku i zdecydował o wyprowadzeniu z niego wszystkich mieszkańców - informuje kom. Ilona Golec, rzecznik ząbkowickiej policji. 

Ewakuowano 7 osób, w tym dwoje dzieci. Gdy wszyscy byli bezpieczni poza budynkiem, do środka weszli strażacy, którzy ustalili, że pęknięcia ścian mogły być spowodowane wybuchem gazu.

- W trakcie rozmowy z 84-letnim mężczyzną policjanci ustalili, że faktycznie przyczyną częściowego zawalenia ściany w budynku był wybuch. Prawdopodobnie mężczyzna po podgrzaniu posiłku na butli turystycznej nie dokręcił kurka i ulatniał się z niej gaz. Gdy zebrał się w większej ilości, doszło do eksplozji. 84-latek został poparzony w twarz i dłonie, został przewieziony do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy - mówi kom. Golec. 

Na szczęście nikt więcej nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

- Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego, który wyprowadził domowników poza budynek, nie doszło do tragedii. W chwili obecnej budynek nie nadaje się do zamieszkania, a mieszkańcami zajął się wójt Stoszowic. Poszkodowani  zostali umieszczeni w lokalach zastępczych, a policjanci cały czas dbają o zabezpieczenie mienia ewakuowanych osób - dodaje rzecznik prasowa ząbkowickich policjantów. 

 

WIĘCEJ O ZDARZENIU TUTAJ

 

 

Wasze komentarze

U pana.W

sobota, 09.09.2017 21:39:15 autor: ., ip: 78.10.132.195:60328

My w Stoszowicach mamy najlepszych dzielnicowych...
czwartek, 07.09.2017 21:02 autor:
u KOGO TO BYŁO??
czwartek, 07.09.2017 20:10 autor: JAJO
Brawo dla Pana Dzielnicowego
czwartek, 07.09.2017 19:43 autor: Autor
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA