komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 19 lutego 2018

Arnolda, Konrada

Kolejny sukces drużyny z DPS Zamek!

czwartek, 12.10.2017 12:08 , komentarze: 0 , odsłony: 558
kategorie artykułu:

Wakacje się skończyły i zakończyła się przerwa w treningach i rywalizacji sportowej dla klubu „ZAMEK” Opolnica.

5 i 6 października nasza drużyna piłkarska wzięła udział w XI Dolnośląskim Turnieju Piłki Nożnej “TURGOL” we Wrocławiu. Był to już trzeci kolejny występ zawodników reprezentujących Dom Pomocy Społecznej w Opolnicy.

Jak dotąd udział w tak prestiżowym Turnieju dla drużyny nie zawsze sprawiał tyle radości jak w tym roku. Mimo, że mecze rozgrywane były w ulewnym deszczu i przy niskiej temperaturze otoczenia nie przeszkodziło to w końcowej klasyfikacji zająć drugie miejsce w Turnieju. W zeszłym roku dość obszernie pisaliśmy, iż walka o podium dla naszego zespołu jest tym trudniejsza, gdyż większość zawodników drużyn w Ekstraklasie, które zajmowały wyższe lokaty są ze Środowiskowych Domów Samopomocy i Ośrodków Wychowawczych.. Systematyczne treningi, charakter i wola zwycięstwa nie pozwoliły jednak, aby nasza drużyna nie mogła walczyć o najwyższe cele. Pokazaliśmy kolejny raz, że ciężka praca w końcowej fazie przynosi satysfakcję i oczywiście wyniki. Wicemistrzostwo Dolnego Śląska w Piłce Nożnej jak najbardziej zasłużone dla drużyny z Opolnicy.

W całym Turnieju wzięło udział 14 drużyn i około 250 uczestników. Mecze odbywały się na Polach Marsowych kompleksu Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Turgol  to największa tego typu impreza na Dolnym Śląsku i jedna z większych w Polsce. Liczba drużyn i system gry spowodował, że zawody rozłożono na dwa dni z noclegiem.

Ostatnim elementem była uroczysta dekoracja zawodników, rozdanie dyplomów, pucharów i medali oraz oficjalne zakończenie XI edycji Turnieju. Chociaż pogoda nie rozpieszczała było bardzo  gorąco. Przed zawodnikami kolejne dwa Turnieje. Halowy Turniej Orlik Cup w Kudowie Zdrój oraz II Halowy Turniej KKN Miedz Legnica Cup.

 

UMiG Bardo

 

Wasze komentarze

środa, 14.2.2018 12:00
środa, 14.2.2018 09:46
2
poniedziałek, 12.2.2018 09:59
2
sobota, 10.2.2018 15:40
21
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele