komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 25 marca 2018

Marioli, Wieczyslawa

Jakie elementy elewacji domów będą modne w 2018 roku?

wtorek, 9.1.2018 21:57 , komentarze: 1 , odsłony: 573
kategorie artykułu:

Z roku na rok Polacy coraz odważniej sięgają po nowoczesne projekty domów. Bogacą się i nie chcą odstawać od reszty Europy pod względem wyglądu swoich posesji. Polskie domy zachwycają elewacją wykonaną ze stali, szkła i betonu. Jakich jeszcze elementów nie może zabraknąć na modnych fasadach?

Niezastąpiony duet - stal i szkło

Elegancka współczesna elewacja domu nie stroni od zimnych i nieco futurystycznych materiałów, mianowicie od szkła i stali. Minimalizm i oszczędność formy stanowią o sile nowoczesnych projektów. Nad drzwiami wejściowymi pojawiają się zadaszenia z poliwęglanu, na przykład takie jak te metal-gum.com/zadaszenia-z-poliweglanu. Nie brakuje również przeszklonych balkonów i balustrad ze stali.

Betonowe fasady

W minimalistycznych współczesnych projektach domów króluje beton architektoniczny. Imponuje on swoją surowością i majestatem. Nowoczesne betonowe fasady są często uzupełnione o drewniane elementy, które dopełniają całości i ją nieco ocieplają.

Przestronne okna

Duże przeszklenia stwarzają optymalną przestrzeń życiową i dostarczają naturalnego światła. Współczesne projekty są idealne dla tych, którzy chcą cieszyć się nowoczesnym stylem. Nie zawsze jednak dobrze sprawdzą się w przypadku gęstej miejskiej zabudowy, w których działki są stosunkowo małe i każdy może wręcz zaglądać sobie do okien.

Czyste linie bryły i dachu

Współczesne fasady domu cechują często płaskie linie dachu. Jeśli mamy do czynienia z dwuspadowym dachem, to jego szczyt ma niecentralne położenie i niskie nachylenie. Na fasadzie pojawia się minimalna ilość dekoracyjnych detali. Czystej linii brył dopełniają duże okna, dobrze doświetlające poszczególne pomieszczenia.

Ekspozycja pomieszczeń na ogród

W nowoczesnych domach elementem, który towarzyszy domownikom, jest ogród. Własna zielona przestrzeń jest tu na miarę złota. Bujna roślinność przełamuje surowość bryły domu i jego fasady. W niektórych projektach pojawiają się wewnętrzne dziedzińce, przez które wychodzi się bezpośrednio na powietrze. Pozwalają one stworzyć prywatną, intymną przestrzeń do relaksu z dala od ruchliwej ulic i wścibskich sąsiadów. Całości dopełniają duże przesuwne drzwi, za którymi rozciąga się przytulny ogród.

Artykuł powstał we współpracy z metal-gum.com
https://static.pexels.com/photos/323780/pexels-photo-323780.jpeg

 

Wasze komentarze

Stal i szkło jak najbardziej ok, ale dziwi mnie ta...
poniedziałek, 15.01.2018 10:29 autor: kopciuszek
piątek, 23.3.2018 12:33
piątek, 23.3.2018 08:49
czwartek, 22.3.2018 10:00
środa, 21.3.2018 09:37
2
wtorek, 20.3.2018 12:00
6
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC