komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 19 lutego 2018

Arnolda, Konrada

Jak rozliczać dotacje, czego się wystrzegać itd. - VIII Forum NGO za nami

poniedziałek, 23.10.2017 12:09 , komentarze: 0 , odsłony: 854
kategorie artykułu:

Organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu ząbkowickiego to ogromny kapitał ludzki Ziemi Ząbkowickiej. Ponad 250 zarejestrowanych klubów, stowarzyszeń i fundacji dają olbrzymie szanse rozwoju regionu na wielu płaszczyznach życia społecznego. Mając na uwadze te fakty, a także potrzebę wspierania NGO przez samorządy, Starostwo Powiatowe wspólnie z Fundacją Dobrych Działań zorganizowali po raz VIII Forum NGO Powiatu Ząbkowickiego.

Na forum pojawiło się wielu przedstawicieli organizacji pozarządowych z większym lub mniejszym doświadczeniem w funkcjonowaniu stowarzyszeń. Dla nich wykład, o tym jak realizować projekty, na co zwracać szczególną uwagę, a czego się wystrzegać, wygłosił wieloletni kontroler NGO, a obecnie główny księgowy gminy Ziębice Mariusz Górniak.

O wartościach, które towarzyszą w pracy członkom organizacji pozarządowych, opowiadali Mariusz Szpilarewicz, Marcin Orzeszek, Mirosława Słowiak, Irena Szewczyk i Renata Bedner. Starosta ząbkowicki Roman Fester natomiast przywitał przedstawicieli nowych organizacji, a także przypomniał o trwających konsultacjach nad projektem uchwały Rady Powiatu Ząbkowickiego dotyczącym „Rocznego programu współpracy Powiatu Ząbkowickiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2018”

Na zakończenie spotkania szefowa Zarządu Fundacji Dobrych Działań przestawiała różne źródła finansowania stowarzyszeń, przybliżyła trwające nabory wniosków, a także opowiedziała o najbliższych programach różnych instytucji.

 

Starostwo Powiatowe

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 11 godz temu
czwartek, 15.2.2018 12:30
czwartek, 15.2.2018 10:00
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele