komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

I Bieg Marianny Orańskiej [FOTO]

niedziela, 17.9.2017 15:20 , komentarze: 2 , odsłony: 3383
kategorie artykułu:

W sobotę 16 września przy Domku Rządcy w zespole pałacowo-parkowym  w Kamieńcu Ząbkowickim obył się I Bieg Marianny Orańskiej, w którym wystartowało około 130 zawodników.  

To pierwsze zawody biegowe imienia Orańskiej zorganizowane przez  Iwonę Kulińską-Pietrzak, Dariusza Czarneckiego, Dariusza Borzęckiego oraz Gminne Centrum Kultury pod patronatem wójta gminy Marcina Czernieca. Przygotowano dwie trasy 5 i 10-kilometrową prowadzące ścieżkami pałacowo-parkowymi. Najmłodszymi zawodnikami był 9-letni Franciszek Kornaś, a najstarszym 76-letni Zenon Puszczewicz.

W biegu na 5 kilometrów na metę pierwszy przybiegł Marek Leśnicki ze Stanowic, drugi był Jacek Margasiński z Ząbkowic Śląskich, a trzeci Marcin Gajewski z Kłodzka.  Wśród pań na tym dystansie zwyciężyła Ewa Błauciak z Tarnowa, druga była Edyta Gardecka, a trzecia Sylwia Gardecka, obie z Wałbrzycha.   

Na dystansie 10-kilometrowym zwyciężył Piotr Holly z Wałbrzycha, drugi na linii mety był Bartosz Zając ze Strugi, a trzeci Bartłomiej Wojsław. Najlepszą zawodniczką na 10-kilometrów okazała się Anna Wloczyk z Olesna, drugie miejsce zajęła Anita Hołubowicz z Wrocławia, a trzecie Patrycja Lewandowska z Ołdrzychowic Kłodzkich.

Najlepszymi zawodnikami gminy Kamieniec Ząbkowicki zostali Kacper Burzała z Ożar, Przemysław Galik z Sosnowej oraz Radosław Panek z Kamieńca Ząbkowickiego.  Wśród mieszkanek gminy najszybsze były Weronika Spisak z Ożar, Mariola Klimek ze Sławęcina oraz Dominika Krekora z Kamieńca Ząbkowickiego.

 

 

Wasze komentarze

Dajcie przepis na tą grochowke ☺
poniedziałek, 18.09.2017 14:45 autor: Mirek
74 osoby na dystansie 10 km i 48 osób na...
poniedziałek, 18.09.2017 10:38 autor: biegacz
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele