Finał Powiatowy w Minikoszykówce Dziewcząt

czwartek, 14.12.2017 11:00 2446 0

Finał Powiatowy w Minikoszykówce Dziewcząt odbył się 12 grudnia w Ziębicach. W turnieju zagrały 4 drużyny ( z rocznika 2005 i młodsze) : SP 2 Ziębice, SP 3 Ząbkowice Śl, SP Budzów i SP 1 Kamieniec Ząbkowicki.

W pierwszym meczu zespół SP nr 1 w Kamieńcu grał z Ząbkowicami i przegrał pierwszą kwartę 4-6 grając nerwowo, niedokładnie piłką i źle w obronie. Na szczęście od drugiej kwarty większy spokój w rozgrywaniu piłki i solidna gra w obronie odwróciły obraz gry i dały kamienieckiej drużynie zwycięstwo 20-9.

W drugim meczu zawodniczki z Kamieńca wysoko ograły Budzów 40-1 i w ostatnim meczu grały z Ziębicami o pierwsze  miejsce  w  turnieju.  Drużyna zaczęła  bardzo  dobrze,  bo  pierwszą kwartę wygrywała 12-6, ale niestety od drugiej kwarty Ziębice zaczęły grać zdecydowanie lepiej, odrobiły straty i wyszły na prowadzenie.  Dziewczęta z Kamieńca dzielnie walczyły, ale rywalki były lepsze – przegrywamy 24-37 i zajmujemy II miejsce.