komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

EduBiblioSfera: Nowoczesne technologie w szkole

czwartek, 8.9.2016 09:02 , komentarze: 0 , odsłony: 1234
kategorie artykułu:

Dzisiaj konieczność korzystania z narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK) jest niepodważalną oczywistością. Komputeryzacja szerokim strumieniem zalała każdą dziedzinę życia społecznego, gospodarczego, wiedzy, nauki, edukacji, kultury itd.

Dzieci od najmłodszych lat podlegają presji urządzeń elektronicznych. Dorosłych często zadziwia, jak szybko i jak łatwo opanowują obsługę tych urządzeń. Toteż zarówno szkoła, jak i dom muszą współdziałać w procesie edukacji informatycznej. Tak, żeby korzystanie ze zdobyczy cywilizacyjnych było jak najbardziej efektywne, a nie tylko efektowne.

Technologię informacyjno-komunikacyjną wykorzystuje się obecnie w procesie nauczania wszystkich przedmiotów w szkole. Prezentowane dzisiaj książki i czasopisma (także te w formie elektronicznej) mają wspomóc kreatywność nauczycieli.

Od 2013 r. na rynku jest dostępny kwartalnik „IT w Edukacji”. Zawiera artykuły w przystępny i praktyczny sposób prezentujące rozwiązania, które zwiększają atrakcyjność zajęć z uczniami. Odpowiada na pytania, jak w trakcie lekcji wykorzystać aplikacje edukacyjne, urządzenia mobilne, zasoby internetowe czy sieci społecznościowe. W kwartalniku opisywane są również praktyczne, sprawdzone wdrożenia IT w edukacji warte naśladowania. Podobnie praktyczny wymiar ma kwartalny dodatek do miesięcznika „Biblioteka w Szkole” zatytułowany Biblioteka – centrum informacji. Wbrew tytułowi dodatek adresowany jest do wszystkich nauczycieli, nie tylko bibliotekarzy.

W najbliższym czasie na pewno pojawią się nowe wydawnictwa książkowe skierowane na poszczególne dziedziny nauczania. Dzisiaj prezentujemy Państwu wybrane pozycje będące już w wypożyczalni biblioteki.

 

 

Biblioteka Pedagogiczna w Ząbkowicach Śl.

ul. Mickiewicza 10

Tel. 74 8152303

e-mail: zabkowiceslaskie@dbp.wroc.pl

katalogi on-line: http://aleph.dbp.wroc.pl:8991/F/

 

Wasze komentarze

piątek, 3.11.2017 09:49
piątek, 27.10.2017 08:59
czwartek, 5.10.2017 00:00
3
piątek, 22.9.2017 09:04
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.