komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 23 lutego 2018

Romany, Damiana

Przebudują kanalizację na Powstańców Warszawy - gmina szuka wykonawcy

środa, 13.9.2017 09:41 , komentarze: 5 , odsłony: 2129
kategorie artykułu:

Gmina Ząbkowice Śląskie szuka wykonawcy zadania "Przebudowa kanalizacji deszczowej na terenie miasta Ząbkowice Śląskie", które ma zakończyć problem z odpływem wód opadowych w okolicach ul. Powstańców Warszawy i Świerkowej. 

Grafika autorstwa radnego Wojciecha Maja, który interpelował w sprawie usterek w wykonaniu nawierzchni na ul. Jasnej i Świerkowej. Więcej TUTAJ.


 Zadanie ma na celu budowę obejścia niedrożnego odcinka kanalizacji deszczowej w obrębie ul. Powstańców Warszawy w Ząbkowicach Śl. 

- Dzięki tej inwestycji woda w rejonie ulicy Powstańców Warszawy oraz ulicy Świerkowej, między innymi z rejonu sądu oraz stacji benzynowej będzie odprowadzana szybciej i skuteczniej - zapewniają urzędnicy. 

Termin składania ofert upływa 20 września b.r. o godz. 10:00. Roboty mają być zakończone do 8 tygodni od podpisania umowy z wybranym wykonawcą.

 

Planowana sieć kanalizacji deszczowej umożliwi obejście niedrożnego odcinka kolektora deszczowego i odprowadzenie wód opadowych z przyległych terenów poprzez rów, który zostanie częściowo zarurowany. Obejście niedrożnego odcinka kanalizacji deszczowej zostanie wykonane z rur kamionkowych. Miejscem włączenia nowoprojektowanej kanalizacji deszczowej jest istniejący kolektor, znajdujący się w poboczu ul. Powstańców Warszawy. Wody opadowe będą odbierane przez istniejące i nowozaprojektowane wpusty deszczowe, a następnie odprowadzane kanałem do głównego kolektora. Przy krawędzi jezdni zostanie wykonany ściek uliczny z kostki kamiennej. Przejście nowoprojektowanego kolektora deszczowego przez drogę powiatową zaprojektowano w technologii bezwykopowej, co pozwoli na nienaruszenie jej konstrukcji.

Po wykonaniu projektowanej sieci przewiduje się odbudowę wszystkich nawierzchni do stanu istniejącego.

 

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

PWM .SP ZOO da rade
czwartek, 14.09.2017 10:44 autor: ..
Boże widzisz i nie grzmisz, co oni wyprawiają?
środa, 13.09.2017 16:00 autor:
A co z ulicą na osiedlu Letnimi,po każdych opadach ogromne...
środa, 13.09.2017 15:38 autor: Mieszkaniec.
Na ul. Jasnej, przy bloku nr 9 też po każdym...
środa, 13.09.2017 14:40 autor: Jasne
nowa nawierzchnia...wcześniej ktoś tego nie mógł zaplanować??
środa, 13.09.2017 10:27 autor: Ząbkowiczanin
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC