komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 24 stycznia 2018

Felicji, Franciszka

Czy nasze preferencje w zakresie mieszkań rzeczywiście się zmieniają?

środa, 9.8.2017 09:28 , komentarze: 0 , odsłony: 317
kategorie artykułu:

Na przestrzeni lat pierwotny rynek mieszkaniowy nieco się zmienił, odpowiadając tym samym na zmieniające się preferencje i oczekiwania potencjalnych nabywców nowych lokali. Jednak jak się okazuje, pewne kwestie pozostały w tym zakresie niezmienne. Wciąż przeszukując oferty deweloperów i dokonując oględzin potencjalnego mieszkania zwracamy uwagę na niezmiennie te same kwestie. Jakie?

Lokalizacja i sąsiedztwo

Nikogo chyba nie zaskakuje fakt, że lokalizacja to kwestia kluczowa podczas wyboru nowego mieszkania. W tym zakresie największym zainteresowaniem wśród przyszłych mieszkańców cieszą się niezmiennie te inwestycje, które zostały zlokalizowane w atrakcyjnej części miasta i wyróżniają się dogodnym najbliższym sąsiedztwem oraz funkcjonalnym otoczeniem. Tego rodzaju inwestycje znaleźć można np. na apm-development.com.pl.

O co najczęściej pytają nabywcy? To głównie dostępność i bliskość przystanków komunikacji miejskiej, to, jakie obiekty znajdują się w najbliższej okolicy i jaka jest infrastruktura osiedla oraz jego najbliższego sąsiedztwa. Ważną kwestią w wyborze nowego mieszkania są tutaj także takie kwestie, jak gęstość usytuowania poszczególnych bloków, czy też plany inwestycyjne dotyczące najbliższej okolicy. Nowi mieszkańcy nie chcą bowiem, by sąsiedzi zaglądali im przez okna do domów, a zielona okolica była jedynie chwilowym luksusem.

Miejsca parkingowe

Miejsca postojowe w garażu podziemnym lub w bezpośrednim sąsiedztwie bloku to obecnie kwestia nie tylko kluczowa, ale po prostu podstawowa. Zdecydowana większość nabywców nowych mieszkań to osoby posiadające jeden lub więcej samochodów, zatem pewność możliwości zaparkowania tuz pod domem, a nie kilka przecznic dalej jest tym, co obecnie ma ogromny wpływ na wybory mieszkaniowe nabywców.

W zakresie miejsc postojowych istotną rolę odgrywa możliwość parkowania dla pojazdów wyposażonych w instalację LPG. Jeśli obowiązuje tutaj zakaz wjazdu do garażu podziemnego, to czy istnieje alternatywa dla takiego rozwiązania? To równie często przejawiające się pytania i oczekiwania potencjalnych nabywców mieszkań.

Media

Wiele osób pyta o infrastrukturę danej inwestycji, między innymi w zakresie wyposażenia w konkretne media. Otóż okazuje się, że trendem całkiem powszechnym jest unikanie przez nabywców instalacji gazowych i wybór nieruchomości pozbawionych tego rodzaju rozwiązań.

Bezpieczeństwo

W zakresie rozwiązań poprawiających warunki bezpieczeństwa mieszkańców danego bloku czy też całego osiedla, oczekiwania i preferencje stały się w zasadzie pewnym standardem. Monitoring stanowi zatem najczęściej stały punkt w dzisiejszych ofertach deweloperów. Z kolei ogrodzenie osiedla spotyka się z różnym odbiorem przez potencjalnych nabywców i przyszłych mieszkańców, stąd tez zróżnicowanie oferty mieszkaniowej w tym zakresie i możliwość skorzystania z indywidualnie dostosowywanych rozwiązań.

Układ mieszkań

Nawet niewielkie mieszkanie może być bardzo funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu, jeśli tylko jego układ będzie miał odpowiednią, praktyczną formę. Stąd też, jak się okazuje, jesteśmy gotowi zrezygnować z większego metrażu, pod warunkiem, że układ mieszkania będzie dla nas atrakcyjny i funkcjonalny. To nieco nowy trend na rynku mieszkaniowym, jednak wydaje się, że póki co, stały.

Artykuł powstał we współpracy z apm-development.com.pl
Fot. https://images.pexels.com/photos/36366/pexels-photo.jpg?w=1260&h=750&auto=compress
&cs=tinysrgb

 

Wasze komentarze

wczoraj, 22 godz temu
poniedziałek, 22.1.2018 13:24
19
poniedziałek, 22.1.2018 11:52
4
poniedziałek, 22.1.2018 10:17
5
piątek, 19.1.2018 14:43
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA