komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 23 marca 2018

Pelagii, Oktawiana

Amazon przekazał książki i czytniki Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach

poniedziałek, 20.11.2017 09:58 , komentarze: 4 , odsłony: 1217
kategorie artykułu:

100 książek, 500 e-booków, 10 czytników e-book KINDLE wraz z interaktywnym kącikiem czytelniczym trafiło w środę 15 listopada do Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach. Wszystko w ramach Kindloteki Amazon. W uroczystości przekazania KINDLOTEKI wzięli udział przedstawiciele firmy Amazon, dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach Andrzej Regner, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie.


Kindloteka to program, zainaugurowany w 2015 roku, oparty na współpracy z placówkami, w pobliżu których swoje siedziby w Polsce ma Amazon. W tym roku ruszyła jego trzecia edycja. W ramach przedsięwzięcia papierowe i elektroniczne książki, a także czytniki e-booków trafiają do szkół i bibliotek w celu wspierania i rozwoju czytelnictwa. 

W aplikacji konkursowej Szkoła Podstawowa nr 2 przedstawiła działania na rzecz rozwoju czytelnictwa, programy i przedsięwzięcia zachęcające uczniów do obcowania z książką, mówi dyrektor szkoły Dorota Hirkowska. Naszym zadaniem było przekonać, iż jesteśmy najlepszym kandydatem do uzyskania wsparcia ze strony firmy Amazon.  

Pozyskanie Kindloteki nie byłoby możliwe bez wsparcia pracowników firmy Amazon, w tym mieszkańców Ziębic, którzy w anonimowych ankietach głosowali na wybrane placówki. Szczególne podziękowania należą się panu Jerzemu Deka, dzięki którego inicjatywie i zaangażowaniu szkoła stała się beneficjentem programu.

Miłą niespodzianką było również zaproszenie uczniów do zwiedzenia firmy Amazon.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach dziękuje  wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do tego, że szkolna biblioteka zyskała nowe książki i stała się bardziej nowoczesna. Wierzymy, że e-booki przyczynią się do zwiększenia liczby miłośników książek, a każda forma promocji czytania jest bardzo mile widziana w naszej szkole.

 

 

Wasze komentarze

Jedyne miejsce pracy dla Ziębic
poniedziałek, 20.11.2017 21:39 autor:
środa, 21.3.2018 09:37
2
wtorek, 20.3.2018 12:00
6
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC