komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 19 lutego 2018

Arnolda, Konrada

"Wesele" w Bardzie [FOTO]

czwartek, 7.9.2017 09:55 , komentarze: 0 , odsłony: 831
kategorie artykułu:

Narodowe Czytanie 2017 w Bardzie przebiegało nie tylko pod znakiem czytania, ale również śpiewania i… tańczenia. “Wesele” Stanisława Wyspiańskiego to dzieło narodowe ukazujące w symboliczny sposób pewne cechy narodowe Polaków.

Jednocześnie to dramat sceniczny rozgrywający się na tle wesela w chacie chłopskiej w podkrakowskich Bronowicach. A jak wesele – to przecież tańce i śpiewy. Wszystko to miało miejsce w sobotnie popołudnie 2 września w sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki w Bardzie. Fragmenty “Wesela” były nie tylko czytane, ale również śpiewane, a dodatkowo wkomponowane w tańce regionalne i narodowe w wykonaniu Zespołu “Przełomiacy” z Barda ” oraz Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca “Waliszowiane” z Waliszowa pod Bystrzycą Kłodzką (obydwa zespoły prowadzone są przez panią Mirosławę Kieloch). Nasze “wesele” zaszczyciło swoją obecnością wielu gości, m.in. burmistrz Barda – pan Krzysztof Żegański i radna Sejmiku Dolnośląskiego – pani Grażyna Cal. Wszystkim gościom dziękujemy za obecność, bo bez niej cóż warte by było wesele .

Dziękujemy również wszystkim wykonawcom – i tym czytającym, i tym śpiewającym, i tym tańczącym, jak również tym, którzy wystąpili w podwójnej roli czytając i śpiewając teksty z “Wesela” Wyspiańskiego. Szczególne podziękowania należą się “młodej parze”, tj. Julii Topolanek i Jakubowi Ilczyszynowi, Chochołowi, czyli Mateuszowi Czajce, Czepcowi, czyli Rafałowi Barczykowi, jak również koordynatorce całego wydarzenia – pani Magdzie Topolanek.

 

tekst i zdjęcia: Centrum Kultury i Biblioteka/ UMiG Bardo

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 12.2.2018 09:59
2
piątek, 9.2.2018 14:38
czwartek, 8.2.2018 12:43
wtorek, 6.2.2018 14:00
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele