komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 20 lutego 2018

Leona, Ludomira

[AKTUALIZACJA]Jeszcze przed świętami paczki żywnościowe trafią do potrzebujących z gminy Kamieniec Ząbkowicki

środa, 6.12.2017 09:51 , komentarze: 6 , odsłony: 2630
kategorie artykułu:

Mieszkańcu gminy Kamieniec Ząbkowicki! Jeśli nie jesteś w stanie zapewnić sobie i swojej rodzinie odpowiednich posiłków, jesteś osobą w trudnej sytuacji życiowej i masz niski dochód, zgłoś się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamieńcu Ząbkowickim. Możesz uzyskać pomoc w formie paczek, zawierających różnorodne produkty żywnościowe!

[AKTUALIZACJA] 

- Uprzejmie informujemy, iż dnia  06.12.2017 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kamieńcu Ząbkowickim podpisał umowę z Bankiem Żywności w Opolu na realizację zadań z zakresu dystrybucji artykułów spożywczych do osób najbardziej potrzebujących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w podprogramie 2017. Tym samym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kamieńcu Ząbkowickim jako pierwszy z  ośrodków na terenie powiatu ząbkowickiego będzie w całości realizował dystrybucję żywności - informuje GOPS w Kamieńcu Ząbkowickim.

fot. ilustracyjne, pxiabay

 Wszystko dzięki temu, że gmina Kamieniec Ząbkowicki przystąpiła do realizacji rządowego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Jest on współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Mieszkańcy gminy, których dochód nie przekracza 1268 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1028 zł w przypadku osoby w rodzinie, mogą liczyć, że do czerwca 2018 roku będą cyklicznie otrzymywać paczki żywnościowe. Produkty będą pochodziły z Banku Żywności w Opolu. Produkty, które znajdą się w paczkach są z góry określone i w 2017 roku były to m.in. olej, cukier, kasza, ryż, filet z makreli, herbatniki, powidła, mleko, ser czy makaron.

- Wypełnione oświadczenia o dochodzie netto uzyskanym w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia oświadczenia należy składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kamieńcu Ząbkowickim ul. Ząbkowicka 26. Wnioski trzeba złożyć do 8.12.2017 roku. Druki można pobrać u sołtysów, w szkołach oraz w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kamieńcu Ząbkowickim. Osoby/ rodziny, które są objęte w/w programem przez Stowarzyszenie Aktywizacji i Integracji Społecznej Stronie Śląskie, nie muszą składać nowych oświadczeń – informuje kamieniecki GOPS.

Mieszkańcy na bieżąco będą informowani o terminach wydawania żywności, pierwsze paczki do rodzin mają trafić jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

 

 

Wasze komentarze

Wie ktoś kiedy będą dary żywności w styczniu w gminie
środa, 24.01.2018 21:17 autor: Lolek
środa, 14.2.2018 09:46
2
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa