komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 20 lutego 2018

Leona, Ludomira

[AKTUALIZACJA] DUW: Wójt nie naruszył prawa. Komitet odpowiada, stanowisko wójta

czwartek, 19.10.2017 09:39 , komentarze: 13 , odsłony: 5622
kategorie artykułu:

Dolnośląski Urząd Wojewódzki nie dopatrzył się naruszeń prawa przez wójta Ciepłowód w odwołaniu 9 sierpnia dyrektor ZSS Beaty Lis. Taką odpowiedź na skargę w tej sprawie otrzymał zarówno Komitet Obywatelski na Rzecz Szkoły w Ciepłowodach, jak i sama zainteresowana. Komitet przesłał do mediów oświadczenie w tej sprawie.

[Aktualizacja 20.10] Pismo od Roberta Helskiego

[Aktualizacja 19.10.] Stanowisko wójta gminy Ciepłowody

Żyjemy w wolnym, demokratycznym kraju. Każdy ma prawo do publicznego wyrażania własnych poglądów, także o działalności organów władzy publicznej. 

Jednakże przekroczeniem granic wolności słowa są wypowiedzi pomawiające lub zniesławiające inne osoby. Pan Robert Helski reprezentując komitet wyraża swoją subiektywną ocenę decyzji wójta gminy Ciepłowody odwołującej panią Beatę Lis ze stanowiska Dyrektora Zespołu Szkół Samorządowych. Jest to nie pierwsza jego wypowiedź w tej sprawie. Krytyka z jego strony dotyka też osoby, które myślą inaczej w tej sprawie aniżeli pan Robert Helski. Stanowisko Nadzoru Prawnego Wojewody Dolnośląskiego potwierdza, że moja decyzja jest zgodna z prawem i zasadna.

Uznaję za pomówienie mojej osoby słowa Pana Roberta Helskiego, że otrzymałem wsparcie i osłonę w sprawie wielce wątpliwej. Taka sytuacja nie miała miejsca. 

Oczekuję przeprosin i zaprzestania takich zachowań.

Zasadność mojej decyzji oceni także Sąd, który rozpoznaje sprawę. Uwzględniając stanowisko wojewody zaskakujące jest tak jednostronne stanowisko pana Roberta Helskiego, który nie zna wszystkich okoliczności tej sprawy. 

Przy tej okazji zwracam uwagę na potrzebę wyjaśnienia, także przez państwa portal internetowy, kto stoi za tzw. Komitetem Obywatelskim na rzecz ZSS w Ciepłowodach. Pan Robert Helski reprezentuje Zarząd Tymczasowy tego komitetu. Czy jest to instytucja działająca formalnie? Zarówno portal jaki i naszą społeczność winno interesować, kogo reprezentuje pan Robert Helski wypowiadający się także na łamach innych portali. Kim są członkowie tego komitetu? Tego nikt nie wie. Mieszkańcy mojej gminy mają prawo wiedzieć kto tworzy nikomu bliżej nieznany komitet reprezentowany przez pana Roberta Helskiego. 

Chciałbym także przypomnieć panu Robertowi Helskiemu, że jako wójt gminy Ciepłowody mam obowiązek działania na podstawie prawa i w granicach prawa. Żaden pracodawca, w tym publiczny, nie będzie tolerował alkoholu na terenie zakładu pracy, zwłaszcza na terenie szkoły. Również żaden pracodawca nie tolerowałby pozostałych zachowań dyrektora (pracownika). Przecież Czytelnicy państwa portalu są pracownikami lub pracodawcami i zdają sobie sprawę, że tego rodzaju zachowania są niedopuszczalne. Czy zdaniem pana Roberta Helskiego powinienem sprawę przemilczeć i zamieść pod przysłowiowy dywan? Pytam zatem pana Roberta Helskiego jakie jest jego zdanie na temat alkoholu na terenie szkoły? Czy zapoznał się z przepisami obowiązującymi w Polsce w tej sprawie? 

W mojej ocenie najważniejsze jest dobro dzieci i bezpieczeństwo szkoły. Nadto podkreślam, że mija drugi miesiąc od rozpoczęcia nowego roku szkolnego bez żadnych zakłóceń, a dzieci są bezpieczne. Proszę o zachowanie powściągliwości i wzajemnego szacunku w wyrażaniu opinii w tej sprawie.

Z poważaniem

Łukasz Białkowski, wójt gminy Ciepłowody

----------------------------------------------------------------------------------------------

Wójt gminy Ciepłowody Łukasz Białkowski zarządzeniem odwołał dyrektor Beatę Lis ze stanowiska z dniem 9 sierpnia bez wypowiedzenia. Powodem było zorganizowanie 10 czerwca Festynu Szkolno-Przedszkolnego z udziałem dzieci i dorosłych, na który wnoszono, podawano i spożywano piwo w obecności dyrektorki na terenie ZSS, jak również wyjazdy służbowe dyrektor (od 1 stycznia 2017), za które należał jej się zwrot kosztów podróży, bez uprzedniej akceptacji takiego wyjazdu przez wójta. WIĘCEJ TUTAJ

Beata Lis złożyła do wojewody dolnośląskiego wniosek o uchylenie zarządzenia wójta, powstały w między czasie Komitet Obywatelski na Rzecz Szkoły w Ciepłowodach wysłał do wojewody sprzeciw wobec zarządzenia wójta, przypominając jednocześnie wszystkie sukcesy i osiągnięcia Beaty Lis jako dyrektor ZSS.

Pismo  z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego z 6 października stwierdza, że wojewoda dolnośląski nie stwierdził istotnego naruszenia prawa uzasadniającego stwierdzenie nieważności przedmiotowego aktu prawnego. 

Komitet Obywatelski na Rzecz Szkoły w Ciepłowodach komentuje decyzję wojewody w oświadczeniu przesłanym do mediów.

--------

Komitet Obywatelski na Rzecz Szkoły w Ciepłowodach otrzymał odpowiedź z Urzędu Wojewódzkiego (Wydział Nadzoru i Kontroli) w sprawie zwolnienia Dyrektora szkoły. Nasuwa się pytanie, czy tak właśnie PIS pracuje na rzecz wyborów  samorządowych w Polsce?
Nikt nie kwestionował prawa Wójta do wydawania zarządzeń ani nie podnosił formalnych naruszeń związanych z jego wydaniem. Odpowiedź jest nie na temat. Ani Kuratorium, ani Komitet Obywatelski, ani sama Dyrektor w swoich odwołaniach do Sądu, nie podnosili tej kwestii.
Problem polegał i polega na zasadności skorzystania przez Wójta z tego prawa w taki sposób w tej sprawie. 

Wnioski dla naszych włodarzy są bardzo przykre. "Nie jesteśmy aniołami" jak pisze prof.Andrzej Zybertowicz w "Sieci" nr 41. "Przechodzimy od państwa teoretycznego - którego instytucje z sobą kiepsko współpracują - w stronę państwa skonsolidowanego. Ale po drodze popełnianych jest wiele błędów i zdarzają się nawet nadużycia. Występują kolesiostwo i nepotyzm. Ruchy kadrowe w wielu miejscach są chaotyczne. W dodatku na różnych szczeblach polityki nietrudno dostrzec, że emocje, urazy, przerysowane ambicje, nieporozumienia, kłopoty ze spokojnym komunikowaniem swojego punktu widzenia przyczyniają się niekiedy do zbędnych napięć a samym obozie
rządzącym." "Nie jesteśmy aniołami: poza odgórną wolą zwalczania nadużyć we własnych szeregach potrzebne są rozbudowane procedury doboru kadr, które wytworzą tkankę kulturową bardziej niż obecną odporną na pokusy." "...musimy jasno sobie powiedzieć, że bez współudziału tysięcy inżynierów, prawników, nauczycieli akademickich i intelektualistów wolnych strzelców - remont generalny naszej ojczyzny się nie powiedzie." Tyle zaplecze intelektualne rządzących.

Jako prosty chłop ze wsi, w tej sprawie mam tylko jedno skojarzenie. Widzę Onufrego Zagłobę z "Potopu", gdy siedząc na wozie wraz pułkownikami, wieziony na rozwałkę zleconą przez Radziwiłła, peroruje z Rochem Kowalskim i pada to słynne pytanie: Czy ty wiesz Rochu kto to wuj? Roch na to: Wuj ... to wuj.

Gratuluję Wojewodzie i Wójtowi. Wpisują się w potrzebę chwili. Nie zgadzamy się, sympatyzując, a nawet będąc członkami PIS-u, z polityką "Teraz K...a My" za wszelką cenę. Tym bardziej gdy dotyka
ona naszych dzieci. Wójt nie będąc członkiem PIS-u otrzymał wsparcie i osłonę  w sprawie wielce wątpliwej. Wybory samorządowe mają przynieść sukces partii rządzącej. Nie przyniosą go tymi metodami. 27.10.  ma odbyć się sprawa w Sądzie o przywrócenie na stanowisko. Wójt ma zamiar ogłosić konkurs na Dyrektora. Typowe młócenie słomy za pieniądze podatników. I co? I nic.
Za Tymczasowy Zarząd Komitetu na Rzecz Szkoły

Robert Helski

 

 

Wasze komentarze

Ostatni akord w tym koncercie ”człowieka orkiestry”. Punkt 3 zarządzenia...
poniedziałek, 23.10.2017 23:59 autor: Robert Helski
NA PODWÓRKACH BIEDA , PIENIĘDZY NIE MA . MNOŻĄ SIĘ
czwartek, 19.10.2017 13:20 autor: 21
No nic lecę po popcorn i pepsi, zaraz się pewnie
czwartek, 19.10.2017 10:12 autor:
i wiele paczek słonecznika :-)
czwartek, 19.10.2017 13:08 autor: wiele
środa, 14.2.2018 09:46
2
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.