komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Złoto dla schroniska po raz trzeci

wtorek, 5.12.2017 12:52 , komentarze: 0 , odsłony: 140
kategorie artykułu:

Najlepsi z najlepszych w dziedzinie turystyki zawitali do Krzyżowej na podsumowanie 57 Ogólnopolskiego Konkursu Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych. W gronie tegorocznych laureatów, na najwyższym podium znalazło się SSM w Lubachowie. Tegoroczne Złote Wyróżnienie jest trzecim z rzędu, które otrzymała gminna placówka w ostatnich latach.

- Celem współzawodnictwa jest inspirowanie dyrektorów, wychowawców i personelu pomocniczego schronisk młodzieżowych do stworzenia w swoich placówkach możliwie najlepszych warunków do zakwaterowania i pobytu dla młodzieży biorącej udział w wycieczkach, obozach wędrownych oraz różnych formach wypoczynku. Konkurs jest także znakomitą formą promocji wyróżnionych placówek zarówno na etapie oddziałowym jak również podczas podsumowania centralnego – podkreślała Maria Łazarz, wiceprezes Zarządu PTSM

W tegorocznej edycji na 162 schroniska w całej Polsce, do ścisłego finału zakwalifikowanych zostało 61 obiektów. 52 schroniska całoroczne i 9 sezonowych. W kategorii obiektów całorocznych przyznano 36 złotych, 11 srebrnych i 5 brązowych wyróżnień. Natomiast w kategorii schronisk sezonowych Zarząd PTSM postanowił przyznać 6 złotych, 2srebrne i 1 brązowe wyróżnienie.

- Gratuluję wszystkim wyróżnionym i cieszę się, że Zarząd po raz kolejny docenił pracę również naszego Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie. Złote Wyróżnienie przyznane trzeci rok z rzędu naszej placówce jest potwierdzeniem właściwie realizowanych programów edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży oraz działań na rzecz rozwoju schroniska. Jednym z naszych działań realizowanym w schronisku są muzyczne warsztaty. Efekty tej pracy mogliście Państwo dzisiaj usłyszeć. Życzę przyjemnego pobytu w gminie Świdnica i wielu wrażeń w trakcie pobytu na terenie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego – mówiła wójt Teresa Mazurek.

Za całokształt współpracy na rzecz Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych: wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, przewodnicząca Rady Gminy Świdnica Regina Adamska oraz dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Maria Jaworska otrzymały okolicznościowe medale, jako osoby szczególnie zasłużone w upowszechnianie turystyki jako formy wypoczynku.

SSM W Lubachowie to komfortowy obiekt, który powstał w wyniku prac związanych ze zmianą użytkowania budynku byłej szkoły podstawowej. Dysponuje 49 miejscami noclegowymi. Na przestrzeni blisko 7 lat działalności, schronisko odwiedziło 15,5 turystów i udzielono 37 tysięcy noclegów. Z gościnnych progów SSM w Lubachowie mogli skorzystać także młodzi mieszkańcy gminy oraz seniorzy, uczestnicząc w licznych projektach. „Kto kogo gryzie”, „Moja EKOjczyzna” wakacje dla seniorów, czy warsztaty wokalne, których efektem są muzyczne krążki - to jedne z wielu działań realizowanych przez gminę Świdnica.

Schronisko jest obiektem całorocznym. Placówka w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 30 min temu
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 23 godz temu
środa, 21.2.2018 09:15
wtorek, 20.2.2018 13:36
wtorek, 20.2.2018 13:34
wtorek, 20.2.2018 13:11
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral
Auto Max
Auto Max
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra