komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 26 lutego 2018

Miroslawa, Aleksandra

Żeńska Akademia Piłkarska MKS Polonia Świdnica nie zwalnia tempa!!!

poniedziałek, 16.10.2017 08:23 , komentarze: 0 , odsłony: 833
kategorie artykułu:

W sobotę (14.10) nasze seniorki rozegrały kolejny mecz ligowy, tym razem z wrocławska Ślęzą. Świdniczanki zdawały sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwy mecz i tak też było. Od pierwszego gwizdka arbitra zaczęła się walka o każdy metr boiska. Gra toczyła się głównie w środku pola a żadnej z drużyn przez dłuższy czas nie udało się wypracować sytuacji bramkowej. Sytuacja zmieniła się w 19 minucie, gdy wrocławianki wyszły na prowadzenie wykorzystując błąd w defensywie i złe wyjście bramkarki. Strata gola motywująco wpłynęła na Polonistki i już po 4 minutach było 1:1 za sprawą Kamili Kosior. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie ale to piłkarki świdnickiej Polonii z minuty na minutę zwiększały tempo gry i  zaczęły przejmować inicjatywę. Kilkakrotnie Kamila Kosior była bliska wyprowadzenia naszej drużyny na prowadzenie, ale za każdym razem obronną ręką wychodziła bramkarka Ślęzy. Do 79 minuty wynik meczu pozostawał bez zmian i można było się spodziewać, że będzie on ostateczny, nic bardziej mylnego. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry padła bramka. Julia Furmankiewicz otrzymała idealne podanie od Kamili Kosior i precyzyjnym strzałem po ziemi wyprowadziła biało-zielone na prowadzenie. Dwie minuty później nasze seniorki zadały kolejny cios, tym razem role się odwróciły i Julia Furmankiewicz  obsłużyła świetnym podaniem Kamilę Kosior, która zdobyła swoją drugą bramkę w tym meczu.

Damian Błaszczyk (trener):Jestem bardzo zadowolony z postawy swojego zespołu. Wiedzieliśmy, że będzie to dla nas bardzo trudny sprawdzian i byliśmy na to przygotowani.    Dziękuję dziewczynom za walkę do samego końca, jak widać kolejny raz nam się to opłaciło. Udowodniliśmy, że stać nas na wygrywanie z najsilniejszymi zespołami tej ligi. Za tydzień pauzujemy, kolejny mecz gramy dopiero za dwa tygodnie. Mamy więc sporo czasu na przygotowania do meczu z LUKSEM Ziemią Lubińską, na który już dzisiaj zapraszamy.

Skład: Lidia Maciejewska, Dominika Sorota, Ewa Klasa, Gabriela Kassan (20’ Natalia Nalewajko), Sandra Kozak (79’ Dorota Wełyczko), Paulina Leśniak, Joanna Furmaniuk, Julia Morąg (60’ Sylwia Gorzycka), Dominika Sochacka, Julia Furmankiewicz, Kamila Kosior

 

Wasze komentarze

piątek, 23.2.2018 08:47
1
piątek, 23.2.2018 08:00
czwartek, 22.2.2018 11:45
1
poniedziałek, 19.2.2018 14:19
2
poniedziałek, 19.2.2018 11:33
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Auto Max
Auto Max
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Miral
Miral
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Broni
Muzeum Broni