komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 26 lutego 2018

Miroslawa, Aleksandra

Żarów: narodowe czytanie "Wesela"

wtorek, 5.9.2017 10:37 , komentarze: 0 , odsłony: 459
kategorie artykułu:

Akcję Narodowego Czytania zainaugurowała kilka lat temu lektura "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Wspólnie z mieszkańcami naszej gminy czytaliśmy już wcześniej dzieła Aleksandra Fredry, "Trylogię" Henryka Sienkiewicza i "Lalkę" Bolesława Prusa. W tym roku odbyła się już szósta edycja tej ogólnopolskiej akcji, w którą tradycyjnie włączył się również Żarów.

Kolejne rozdziały "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego można było usłyszeć w sobotę, 2 września w żarowskiej bibliotece. Dzieło Wyspiańskiego we fragmentach czytali burmistrz Leszek Michalak, radna Rady Miejskiej Iwona Nieradka, członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki i Dyskusyjnego Klubu Książki, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczniowie i nauczyciele szkół. Jak co roku akcja "Narodowego Czytania" została również zaakcentowana przez gimnazjalistów oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach, którzy w stosownych strojach nawiązujących do tematyki dramatu czytali fragmenty "Wesela". Młodzieży nie trzeba było zachęcać do wzięcia udziału w tej akcji. Co roku pod kierunkiem nauczycieli szkoły uczestniczą w "Narodowym Czytaniu". - Akcja ta została zapoczątkowana kilka lat temu i z wielkim powodzeniem trwa do dnia dzisiejszego. Jej celem jest propagowanie bogactwa polskiej literatury, popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmacnianie narodowej tożsamości. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom "Narodowego Czytania" w Żarowie, a zwłaszcza uczniom naszych placówek oświatowych - mówiła Stanisława Biernacka dyrektor biblioteki w Żarowie.

Akcja ogólnopolskiego czytania została zainicjowana w 2012 roku. Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród kilku propozycji.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 1.1.2018 08:00
wtorek, 12.12.2017 08:42
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Auto Max
Auto Max
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Miral
Miral
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Muzeum Broni
Muzeum Broni